אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטארט-אפ תיקוני הסלולר Mobilab חוזר לחיים, תחת סלקום צילום: pixabay

סטארט-אפ תיקוני הסלולר Mobilab חוזר לחיים, תחת סלקום

החברה, שהציעה פלטפורמה לחיבור בין משתמשי סלולריים תקולים וטכנאים עצמאיים, נסגרה ב-2017 לאחר שלא הצליחה להשיג מימון לפעילותה; היא נרכשה בידי סלקום בעסקה שלא נחשפה, ומציעה שירותי תיקונים ללקוחות כל הרשתות

08.07.2019, 15:46 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלית מובילאב (Mobilab) שנסגרה ב-2017, חזרה לפעול דרך סלקום שרכשה אותה. החברה שייסד כפיר מיימון הציעה שירותי תיקון סמארטפונים באמצעות חיבור טכנאים ללקוחות, גייסה לפי דיווחיה כמיליון דולר והעסיקה שמונה עובדים בשיא פעילותה. ואולם, בהמשך לא הצליחה להשיג מימון נוסף לפעילותה.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת השנה שבה מובילאב לפעול, בבעלות מלאה של סלקום; ספקית התקשורת רכשה אותה תמורת סכום לא מהותי, והרכישה לא דווחה מעולם. כיום מציעה מובילאב שירות דומה להיצע המקורי שלה, ופועלת כחברה עצמאית לחלוטין כדי לאפשר גישה למשתמשי סלולר של ספקיות תקשורת אחרות.

מובילאב פועלת במודל שירות דומה לשל Gett: העסקת טכנאים פרילאנסרים, שנענים לקריאות תיקונים בבתי לקוחות, מה שמאפשר לה להציע את השירות ברוב חלקי הארץ. לטענת מובילאב, המחירים שלה תחרותיים בהשוואה לשירותי תיקון אחרים.

בשיחה עם כלכליסט סיפר מנכ"ל החברה, מני דנה: "אנחנו פועלים כחברה נפרדת לחלוטין מסלקום. יש לנו הסכמי סחר נפרדים, הסכמי שירות וכל הפעילות שלנו נפרדת". לדבריו, המקומות היחידים בארץ אליהם לא הגיעה מובילאב הם כאלה בהם לא הצליחה להשיג טכנאים זמינים.

מני דנה, צילום: סיון פרג׳ מני דנה | צילום: סיון פרג׳ מני דנה, צילום: סיון פרג׳

מסך שבור - תקלה נפוצה במיוחד, צילום: pixabay מסך שבור - תקלה נפוצה במיוחד | צילום: pixabay מסך שבור - תקלה נפוצה במיוחד, צילום: pixabay

"כל הטכנאים הם פרילאנסרים שעוברים הכשרה מלאה אצלנו ונענים לקריאות שאנחנו שולחים להם. כיום אנחנו מטפלים בעשרות קריאות ביום אבל הפוטנציאל הוא עצום. השוק על פי הערכתנו הוא של כ-250 מיליון שקל עם אלפי מכשירים תקולים. הרבה אנשים שגם לא מתקנים את הניידים עקב הטרחה העצומה שבה זה כרוך כיום". לדבריו, רוב התקלות בטלפונים הן מסכים שבורים או סוללות שמתרוקנות במהירות לא סבירה.

חברה ישראלית נוספת בתחום תיקוני המובייל היא puls, שיושבת בארצות הברית ושם מוקד פעילותה. Puls גייסה עד כה 93 מיליון דולר ומספקת כיום שירותי טכנאי עד לבית לא רק בתחום המובייל אלא גם במגוון של שירותים אחרים. היא הוקמה ב-2015 בידי איתי הירש ואייל רונן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות