אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשש לאפליה: אב גרוש מבקש לפסול את השופטת שקיימה מפגשים סגורים

חשש לאפליה: אב גרוש מבקש לפסול את השופטת שקיימה מפגשים סגורים

מתדיין שמנהל תיק בפני סגנית בית המשפט לענייני משפחה במחוז מרכז, השופטת רבקה מקייס, טוען שעורכת הדין ליטל יעקובוביץ דראי שמייצגת את גרושתו, השתתפה במפגש הסגור שנחשף בכלכליסט בנושא ניכור הורי וכי הדבר יוצר חשש למשוא פנים מצד השופטת

09.07.2019, 08:11 | ענת רואה

מתדיין שמנהל תיק בפני סגנית נשיאת בית המשפט לענייני משפחה במחוז מרכז, השופטת רבקה מקייס, הגיש לשופטת בקשה לפסול את עצמה, לאחר שנחשף ב"כלכליסט" כי היא קיימה מפגשים סגורים בהשתתפות יו"ר מחוז מרכז עו"ד רומי קנבל ומספר עורכי דין מתחום המשפחה. המפגש עסק בקידום מודל שיפוטי העוסק בתופעה המכונה "ניכור הורי".

קראו עוד בכלכליסט

המתדיין, שאף הוא עורך דין, מייצג את עצמו בפני מקייס, ואילו גרושתו מיוצגת בידי עו"ד ליטל יעקובוביץ דראי, שהשתתפה בפגישה הסגורה. בבקשת הפסילה הוא טוען כי לאורך שנים הוא חש שענייניו נדונים "לפי דין אחר, בלתי מוכר לי כעורך דין, שנתפר במיוחד למידותיי", אולם עד כה לא היתה לו עילת פסלות גלויה כנדרש בדין. כעת הוא נוכח לדעת כי עו"ד יעקבוביץ דראי, המייצגת את גרושתו, היא מעורכי הדין שהשתתפו במפגש עם מקייס.

לטענתו, השופטת פוסקת נגדו תדיר: זה שנתיים שהיא טרם קבעה מועד לדיון בתביעה שהגיש להקטנת מזונות, חייבה אותו בתשלום קנס ודחתה בקשות שונות שלו. "ברור כי לא נעשה עמי משפט ובוודאי לא צדק", הוא טוען. לדבריו, בנסיבות הללו ישנו חשש ממשי למשוא פנים, ולכן על השופטת לפסול את עצמה.

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי הנהלת בתי המשפט לא קבעה כללים שימנעו תחושות קשות של מתדיינים לאחר שהם מגלים שעורך הדין של הצד השני נפגש עם השופט באירועים כגון זה שנחשף שלשום.

עו"ד יעקובוביץ דראי מסרה בתגובה: "מדובר בהליך בדלתיים סגורות בביהמ"ש למשפחה, אין מקום לברר את הבקשה מעל דפי העיתון. דינה להתברר בביהמ"ש כנדרש ואין במילא כל עילת פסלות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
נגד השופטת הוגשו בקשות רבות לפסלות- תלונות שופטים העבירוהה מהתיקים
לכתב= תפרסם מייל/פון =שההורים הרבים שביקשו פסלות לשופטת-ייצרו קשר עמך זו אחת שצריך לבדוק איך אישרו שמכות שיפוטית- היתה בקשר עם מקלט חרום לנשים - לפי הפרסומים שהיו- הקשר הנל לא היה בתיק- בזמן אמת זה סעיף שהעליון חייב לחקור
כותבי תרחישים  |  11.07.19
11.
גברת פה יש אדון
בית משפט עליון שלום השאלה העיקרית איך הפשפש עלה למעלה? תדונו בידיים נקיות: על חשבון הגברים זה משרת את המערכת.אז זה נדמה לכם כי בתי משפט יקרוסו מהשופטים המושחתים. גברת מקייס הנכבדה את מסכמת את בית המשפט בית משפט עליון לא נמאס לכם לעם ישראל מגיע מנהיגים יותר ראויים מאלה שאתם מקדמים על חשבון הגברים
בשם כולם  |  11.07.19
לכל התגובות