אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבכיר בטלגראס נעלם: כך נמלט יוסי משי מתחת לאף של משטרת גרמניה

חשיפת כלכליסט

הבכיר בטלגראס נעלם: כך נמלט יוסי משי מתחת לאף של משטרת גרמניה

כלכליסט חושף כי חצי שנה לפני מעצר חברי ארגון טלגראס, משטרת ברלין כבר ישבה על הזנב של המוח הפיננסי של הארגון יוסי משי, שפעל מגרמניה - אולם הוא הצליח להמלט, ועד היום לא נלכד

09.07.2019, 07:41 | עמיר קורץ

ביום שבו פשטה המשטרה על טלגראס והחלה לעצור את חבריה, הרים מי שעמד בראש ענף הדוברות של טלגראס המכונה "פיש פיש" טלפון ל"גל", כינויו של יוסי משי. היות שלא הוגש נגד משי כתב אישום בפרשה, עד כה כמעט ולא פורסם עליו דבר.

קראו עוד בכלכליסט

משי הוא אחד ממייסדי טלגראס שהוגדר על ידי המשטרה כאיש הכספים של הארגון והיה מי שעמד לכאורה, לפי העדויות, בראש הפירמידה ביחד עם המייסד הצבעוני והמוכר יותר עמוס סילבר, שגם התראיין לא אחת בתקשורת.

"שאלתי אותו שתי שאלות. מה הוא חושב על כל העניין והאם הוא מתכוון לברוח כל חייו, אז נגמר לו הטוק מן", סיפר "פיש פיש" לחוקרי המשטרה בעדותו שהגיעה לידי "כלכליסט". "הוא אמר שהוא מאוד רוצה לעזור לעצורים והוא הראה לי מה הוא מתכנן. הוא אמר שעצרו את אמא שלו ושהוא זרק את כל המכשירים לים ושזו הפעם האחרונה שמישהו ישמע ממנו. אני לא בקשר איתו היום. השיחה האחרונה היתה ביי לנצח".

יוסי משי. כפי שתועד במהלך שהותו בגרמניה יוסי משי. כפי שתועד במהלך שהותו בגרמניה יוסי משי. כפי שתועד במהלך שהותו בגרמניה

פגישת מייסדים בגרמניה

מחומרים שהגיעו לידי "כלכליסט" עולה כי המשטרה כבר ישבה ליוסי משי על הזנב, ידעה היכן הוא מתגורר ואיפה הוא מסתובב, אך נדמה כי למרות זאת הוא הצליח לחמוק מבין ידיה. דו"ח חקירה של משטרת גרמניה שנחשף כאן לראשונה, מלמד כי כבר בתחילת ספטמבר 2018 משטרת גרמניה, לבקשת הרשויות בישראל, עקבה במשך כמה ימים אחרי שלושת מייסדי טלגראס - בר־אל לוי, עמוס סילבר ויוסי משי - כשאלה נפגשו בברלין.

בר־אל לוי הוגדר בדו"ח המעקב הגרמני "המטרה". הוא נחת בשדה התעופה בברלין ב־21:45 בערב של 2 בספטמבר 2018. "הוא לובש חולצה לבנה, ג'יינס כחולים, חובש כובע בייסבול ומרכיב משקפי שמש שחורים", נכתב בדו"ח. אחרי שאסף את המזוודה תפס לוי מונית, אליה נכנס עם זוג נוסף שיצא מהשדה.

בשלב מסוים המונית נעצרה ולוי יצא ממנה לבדו. הוא צעד אל עבר כניסה של בית ונעלם בתוכו. כעבור רגע יצא משם בחזרה עם אדם נוסף, שזוהה כיוסי משי. הוא תואר בדו"ח המעקב כך: "1.65 מטר, כבן 25־30, רזה, נראה ממוצא ערבי, שיער שחור, זקן, לובש חולצה קלה ומכנסיים אפורים". השעה היתה כבר כמעט חצות, והשניים צעדו לעבר חנות מכולת, קנו שתייה וצעדו בחזרה אל הבית.

למחרת עקבו השוטרים הגרמנים אחרי השניים כאשר יצאו מהבית, לקחו מונית ונסעו למאפייה מקומית ולאחר מכן הלכו לפארק סמוך. כעבור כמה ימים, ב־6 בספטמבר, לפי דו"ח המעקב, זיהו השוטרים שלושה אנשים שיצאו מהבית - לוי, משי ועמוס סילבר. הם הלכו לצומת הרחובות הסמוך ותפסו שם מונית. בעדויותיהם במשטרה סיפקו עופר רחימה ורן בוגנים פרטים רבים על אותו "גל" מסתורי. "גל הוא המממן והמנהל הכלכלי של ארגון הפשע טלגראס", העיד רחימה. "גל הוא המוח והכסף. לי נראה שגל שלט על הכל, מהסוחר הבודד שמוכר ללקוח ועד המגדלים".

בוגנים סיפר אף הוא: "גל הוא הגזבר, הוא אחראי על כל כסף שנכנס ויוצא, אחראי על מנהלי משלוחים... עמוס וגל הם שותפים מלאים בהכל. הם קובעים מי יקבל משכורת או מענק... גל הוא ב־49% מהמערכת ועמוס ב־51% מהמערכת".

"גל הוא הראש והכסף"

 

רחימה העיד כי "אני לא בטוח שעמוס הוא הראש. הוא רק הדמות. לדעתי, גל הראש. הוא בחור חכם, בן 25, חסיד סאטמר לשעבר. הוא הכסף".

רחימה סיפר שהיה מקבל הוראות מגל ישירות או מבת זוגו שכונתה "פוני". לגביה העיד: "מי שהיה מבצע את כל הסינכרון היתה בעיקר פוני וקבוצת גזברות. היא היתה אחראית על טבלאות ואקסלים ובודקת שיהיה איזון. זו מערכת להתפעל ממנה".

מעניין לגלות שלאותו "גל", שלכאורה עמד בראש ארגון פשיעה שתיווך לסחר בסמים, יש רגישות מיוחדת להולכים על ארבע: חלק מהמחזור הכספי שאסף מהשליחים - בהיקף של עשרות אלפי שקלים - היה רחימה מעביר, בהוראתו של גל, כתרומה לעמותות שסייעו לבעלי חיים - לבית חתולים ברעננה או לעמותה בתל אביב שמטפלת בכלבים שעברו התעללות או נפגעו. תרומה אחרת עברה לעמותה בירושלים שמפיקה שמן קנאביס לסיוע לחולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
משטרת חלם
המשטרה רצתה להוסיף לקו"ח שלה פירקה ארגון פשיעה, כך שבהינתן שהם לא יכולים לפרק ארגון פשיעה אמיתי, הם הלכו על חבר'ה שדאגו למנגנון מסודר שדואג לסטלני ישראל. כך שלמעשה, משטרת ישראל דאגו לארגוני הפשיעה האמיתיים, בכך שהפילו את טלגראס והחזירו את הפעילות המאסיבית לארגוני פשע. שכל זה לא הצד החזק במשטרה, איך אומרים, הם לא ה.... בורג הכי מאודק בגלגל....
ישראלי  |  11.07.19
לכל התגובות