אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי מבקשים להמיר אותן במניות כלל ביטוח צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי מבקשים להמיר אותן במניות כלל ביטוח

המחזיקים הודיעו כי יסכימו להמיר את האג"ח בשווי בו הוא נסחר, משמעותית מתחת לפארי, במניות כלל לפי מחירן בבורסה

09.07.2019, 07:28 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מחזיקי אג"ח גדולים של אי.די.בי פתוח ביקשו מהחברה להמיר אגרות חוב מסדרה ט' (שהיקפה 1.2 מיליארד שקל) שברשותם במניות כלל ביטוח, במידה שהיא אכן תידרש למכור בספטמבר הקרוב 5% ממניות כלל.

קראו עוד בכלכליסט

המחזיקים הודיעו כי יסכימו להמיר את האג"ח בשווי בו הוא נסחר, משמעותית מתחת לפארי, במניות כלל לפי מחירן בבורסה. כלל נסחרת בשווי של 3.3 מיליארד שקל לעומת 5.15 מיליארד שקל הון עצמי. אגרות החוב מסדרה ט', הארוכה והלא משועבדת, רשמו התאוששות של 20% מאז 14 ביוני. התשואה שלהן, שעמדה על 30%, ירדה ל־24% - מה שהצביע על רכישות גדולות של האג"ח. ל"כלכליסט" נודע כי קרנות גידור ביצעו שורט בתקופה זו על מניות כלל ביטוח, שאיבדו בחודש האחרון מהעליות שנרשמו עם מכירת נתח מהחברה למורי ארקין, יקיר גבאי ואייל לפידות. קרנות אלה מעריכות כנראה כי אלשטיין יסכים להמיר מניות כלל באג"ח ט', שכן הוא ירשום בגינן רווח ויקטין את החוב של החברה במחיר נמוך מהמחיר המקורי.

אלשטיין מנסה לקבל היתר שליטה בכלל ביטוח, אולם כפי שפורסם ב"כלכליסט", בשבוע שעבר הודיע לו הממונה על שוק ההון משה ברקת כי סיכוייו לקבל את ההיתר נמוכים. במידה והתשובה תהיה שלילית, ימכרו מניות השליטה בכלל, כ־40%, בהצעת מכר בבורסה ע"י הנאמן משה טרי. 20% יימכרו ישירות ו־20% ע"י גופים פיננסים שמחזיקים במניות בעסקאות החלף.

אדוארדו אלשטיין, צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין | צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין, צילום: עמית שעל

היום צפויות להתכנס אסיפות אג"ח של הסדרות באי.די.בי ולהחליט האם תמונה נציגות משותפת לסדרה ט' וסדרה י"ד, שמובטחת חלקית בלבד. המחזיקים הגדולים באג"ח ט' הם קלירמרק, דיקיי פרטנרס וברוש - קרנות השקעה שמתמחות בחברות בדיסטרס, וכן פסגות, הראל, מנורה וגופים נוספים.

חלק מהם מתנגד לנציגות משותפת וחלק בעד. לאחר ההחלטה יידרשו המחזיקים להצביע, לא בהכרח היום, על החברים בנציגויות השונות. חברי הנציגות צפויים להיות עופר גזית ואדוארד קלר, ויתכן שגם נציגים נוספים, שאינם מצד מחזיקי האג"ח הגדולים. על תפקיד היועץ המשפטי של אג"ח ט' יתמודדו עו"ד רוני ברקמן, שאמור להצטרף לגיא גיסין בתמיכת מחזיקים מוסדיים גדולים ומולם רענן קליר ואלון בנימיני, המייצגים את יריבו של אלשטיין מוטי בן משה ונתמכים ע"י מחזיקים פרטיים. החברה תיוצג בידי יריב פילוסוף, סמנכ"ל הכספים גיל קוטלר והיועץ המשפטי עו"ד אהרון קאופמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות