אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירונאוטיקס מרחיבה חוזה עם לקוח ממשלתי בדרום אמריקה ב-10 מיליון דולר

אירונאוטיקס מרחיבה חוזה עם לקוח ממשלתי בדרום אמריקה ב-10 מיליון דולר

יצרנית המל"טים חתמה על מזכר הבנות מחייב לעסקה שלפיה תמכור ללקוח מערכות אורביטר 2 ו-3, ותספק אותן במהלך השנה הקרובה; ברקע - חוסר ודאות בנוגע למכירת אירונאוטיקס לאביחי סטולרו ורפאל, לאחר שרשות החברות הממשלתיות דרשה שינויים מהותיים בהסכם

09.07.2019, 09:27 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אירונאוטיקס הודיעה הבוקר (ג') על עסקה משמעותית מבחינתה למכירת מערכות אורביטר 2 ו-3 ללקוח ממשלתי בדרום אמריקה תמורת כ-10 מיליון דולר. זאת כשברקע מכירת יצרנית המל"טים לידי אביחי סטולרו ורפאל ניצבת לפיתחה של רשות החברות הממשלתיות, שדורשת שינויים מהותיים בהסכם ועשויה לא לאשר את העסקה אם דרישותיה לא ייענו

קראו עוד בכלכליסט

החברה חתמה על מזכר הבנות מחייב בעסקה למכירת המל"טים יחד עם שירותי תחזוקה ותמיכה ללקוח. אירונאוטיקס ציינה כי העסקה מגדילה הסכם קודם בין הצדדים, ואספקתה תימשך חודשים ספורים בלבד במקום מספר שנים בהתקשרות הקודמת. הצדדים הסכימו על סגירת הסכם סופי לא יאוחר מ-21 ביולי ואספקת המל"טים ללקוח תבוצע במהלך השנה הראשונה להסכם.

אורביטר 3 של אירונאוטיקס אורביטר 3 של אירונאוטיקס אורביטר 3 של אירונאוטיקס

עמוס מתן, מנכ"ל אירונאוטיקס, ציין כי "מל"טי האורביטר יודעים לבצע מגוון רב של משימות והתועלת שהם מספקים לכוחות הימיים הקרקעיים והאוויריים בצבאות השונים, מכריעה הן בשדה הקרב והן במשימות שיטור ושמירה על גבולות".

אורביטר 3 הוא מל"ט טקטי קל משקל לשימוש צבאי ולצורכי ביטחון פנים. המל"ט מסוגל לפעול באוויר במשך שבע שעות ובטווח של 100 ק"מ, ומאפשר ראיית יום, ראיית לילה ונשיאת מצלמה.

גם מל"ט אורביטר 2 הוא קומפקטי וקל משקל, המציע שהות וטווחים ארוכים. אורביטר 2 נושא מצלמה מרובת חיישנים עם מטען ייעודי תלת חיישני וזום, אשר יכול לטוס ארבע שעות למרחק של עד 80 ק"מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות