אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה זה 7 שנים: עשירי העולם מחקו בשנה החולפת 2 טריליון דולר צילום: רויטרס

לראשונה זה 7 שנים: עשירי העולם מחקו בשנה החולפת 2 טריליון דולר

לפי הדו"ח של חברת המחקר Capgemini, עשירי אזור אסיה והפסיפיק היו האחראיים העיקריים לירידה - הפסידו טריליון דולר בהון המצרפי שלהם. אירופה היתה אחראית לירידה של 24% - 500 מיליארד דולר. לעומת זאת, במזה"ת נרשמה דווקא עלייה של 6%

09.07.2019, 16:07 | שירות כלכליסט

לראשונה מזה שבע שנים ההון של עשירי העולם מצטמצם, כך לפי דו"ח חדש שפרסמה חברת המחקר Capgemini, שמצביע על כך שבשנה שעברה 2 טריליון דולר נמחקו משווי עשירי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

הדו"ח מצביע על כך שאוכלוסיית עשירי העל המוגדרת כאנשים עם שווי הון של מעל 30 מיליון דולר, הצטמצמה ב-4%, וההון שלהם התכווץ בסביבות 6%. הירידה הזו מייצגת 75% מכלל הירידה בהון של העשירים, כשההתכווצות בהון של אנשים עם שווי של בין 5 ל-30 מיליון דולר מייצגת 20% מהירידה הכוללת. המיליונרים עם הון של 5-1 מיליון דולר בלבד נפגעו בצורה הפחותה ביותר.

האחראיים העיקריים לירידה בשווי ההון של העשירים הם הסינים. לפי הדו"ח, עשירי אזור אסיה והפסיפיק הפסידו טריליון דולר בהון המצרפי שלהם. "סין לבדה היתה אחראית ליותר ממחצית (53%) מאיבוד ההון באסיה והפסיפיק", סיכמו בדו"ח. יתרה מכך, מספר הסינים עם שווי הון של מעל מיליון דולר נפל ב-5% ל-1.2 מיליון אנשים, זאת על רקע מחיקה של 500 מיליארד דולר בשווי הנכסים שבבעלותם.

ברנרד ארנו, מנכ"ל אימפריית האופנה LVMH של לואי ויטון, צילומים: בלומברג ברנרד ארנו, מנכ"ל אימפריית האופנה LVMH של לואי ויטון | צילומים: בלומברג ברנרד ארנו, מנכ"ל אימפריית האופנה LVMH של לואי ויטון, צילומים: בלומברג

אירופה מצידה היתה אחראית לירידה של 24% - שהם 500 מיליארד דולר – מכלל הירידה של 2 טריליון דולר בהון עשירי העולם. זאת על אף שבחודש שעבר הפך ברנרד ארנו (Bernard Arnault) הצרפתי לאדם השלישי והאירופי הראשון שהונו האישי עוקף את רף ה-100 מיליארד דולר.

לעומת זאת, במזה"ת נרשמה דווקא עלייה בהון של העשירים ומספרם עלה ב-6% בשל צמיחה בתמ"ג וביצועים חזקים בשוקי ההון.

"אנחנו לא מפרידים את המיליארדרים, אך נראה שהם אינם חסינים או פטורים מהמגמה הזו", הגיב קליף אוונס, סגן נשיא ב- Capgemini.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות