אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפשרה בנושא תשלומי ההורים: משרד החינוך יחסוך להורים 24 שקל צילום: שאטרסטוק

הפשרה בנושא תשלומי ההורים: משרד החינוך יחסוך להורים 24 שקל

בישיבה שנערכה בין שר החינוך רפי פרץ לנציגי סיעת כחול לבן בוועדת החינוך בראשות ח"כ מיכאל ביטון, הוסכם כי משרד החינוך יממן מסיבות כיתתיות בסכום של 24 שקל למשפחה, וכי לוועדה יוצג מתווה לצמצום הדרגתי של התשלומים בשנים הבאות

09.07.2019, 16:23 | שחר אילן

הישג סמלי לסיעת כחול לבן הנוגע למשבר על תשלומי הורים: בישיבה שנערכה בהשתתפות שר החינוך, רפי פרץ, ונציגי הסיעה בוועדת החינוך, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, הוסכם על פשרה בנוגע לתשלומי הורים, לפיה משרד החינוך יממן את סעיף המסיבות הכיתתיות ששוויו ברוב הכיתות כ-24 שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הפשרה הוסרה התנגדות סיעת כחול לבן ותשלומי ההורים יאושרו ככל הנראה מחר או בשבוע הבא. זאת לאחר שביום ראשון השבוע, בתום ישיבה סוערת בוועדת החינוך - שהייתה גם הישיבה הראשונה של הכנסת ה-21 שכונסה לשם בחינת נושא תשלומי ההורים, רשמה כחול לבן הישג כשהצליחה לטרפד את אישור רוב התשלומים, וזאת בטענה שכל ההחלטות בתקופת כנסת המעבר צריכות להתקבל בהסכמה. בישיבה אושרו לתשלום רק שלושה נושאים החיוניים לפתיחת שנת הלימודים: ביטוח תאונות אישיות, השאלת ספרי לימוד ותעריפי ההזנה.

מיכאל ביטון מיכאל ביטון מיכאל ביטון

ח"כ מיכאל ביטון מסיעת כחול לבן טען כי תשלומי ההורים גורמים לפערים חברתיים, ואנשי הליכוד האשימו אותו שבגללו לא יהיו טיולי ופעולות תרבות בבתי הספר.

בפגישה משותפת בין חברי הכנסת של כחול לבן, לבין שר החינוך בממשלת המעבר הרב רפי פרץ, מנכ"ל המשרד שמואל אבואב, ויו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי, הוחלט לבטל את סעיף המסיבות הכיתיות שימומן ע"י המשרד בעלות של 48 מיליון שקל. כאמור החיסכון להורה יגיע ל-24 שקלים, על כן, גובה תשלומי ההורים ינוע בין 534 שקל לשנה בכיתה א', במקום 558 שקל, ל-1,310 שקל בכיתה י"ב, במקום 1,334 שקל.

הסכמות נוספות הן, שלוועדה יוצג מתווה לצמצום הדרגתי של תשלומי ההורים בשנים הבאות וכן שוועדת החינוך תפקח באופן הדוק על תשלומי התל"ן (תוכנית לימודים נוספת) שנחשבים לגורם העיקרי היוצר פערים. עם זאת להסכמות האלה אין משמעות רבה כיוון שכלל לא ברור אם מי שהגיעו אליהן יהיו לאחר הבחירות בתפקיד כדי ליישם אותן.

יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי מש"ס אמר ש"זה הישג גדול כי זה פעם ראשונה שמבטלים סעיף בתשלומי ההורים". מרגי אמר שיביא את הנושא לאישור הודעה בהקדם האפשרי, והתחייב שהועדה תדרוש פיקוח הדוק על תשלומי התל"ן, וביחוד שבתי הספר שגובים אותם אכן משתמשים בהם לתוספת שעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות