אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר הפד ג'רום פאוול רומז על הורדת ריבית עוד החודש צילום: AFP

יו"ר הפד ג'רום פאוול רומז על הורדת ריבית עוד החודש

יו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב צפוי להגיד היום בנאומו בקונגרס שבתקופה האחרונה התחזקו הגורמים שעלולים לסכן את הכלכלה האמריקאית; לפי טיוטת הנאום שפורסמה, פאוול יגיד כי הבנק "יפעל בצורה הולמת" כדי לשמור על ההתרחבות הכלכלית

10.07.2019, 16:20 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול ירמוז על האפשרות להורדת ריבית בארה"ב עוד החודש, בטענה למתיחות הסחר הנמשכת והחשש סביב התחזית הכלכלית העולמית הנחלשת. כך לפי טיוטת הנאום שפורסמה.

בדברים שפאוול צפוי לשאת היום (ד') בפני הקונגרס, יציין כי מאז פגישת קובעי המדיניות האחרונה של הבנק בנוגע לריבית ביוני, התחזקו שני הגורמים העיקריים שעלולים לסכן את הכלכלה האמריקאית. ועדת השווקים הפתוחים של הפד (FOMC) צפויה להתכנס ב-30 וב-31 ביוני, ובסיום הפגישות תפרסם את החלטת הריבית.

"נראה שחוסר הוודאות סביב מתיחות הסחר והחששות לגבי חוזקה של הכלכלה העולמית ממשיכים להשפיע לשלילה על התחזית הכלכלית של ארה"ב", צפוי פאוול לומר, לפי טיוטת הנאום.  

 , צילום: AFP צילום: AFP  , צילום: AFP

לדבריו, הבנק המרכזי יפעל "בצורה הולמת" כדי לשמור על ההתרחבות הכלכלית לנוכח התגברות הסיכונים, שכן השקעות עסקיות ברחבי ארה"ב הואטו "בצורה משמעותית" בשל חוסר הוודאות, כך לפי פאוול.

היום יעיד פאוול בפני ועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים, ומחר הוא עתיד להעיד בפני ועדת הבנקאות של הסנאט. במקביל, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ממשיך להפעיל לחץ ציבורי על הפד להוריד ריבית. "אם הפד היה מוריד ריבית, היינו כמו חללית", אמר טראמפ ביום שישי האחרון. "אין לנו פד שיודע מה הוא עושה".

פאוול יציין בנאום מספר גורמי סיכון נוספים לכלכלה האמריקאית, ביניהם אינפלציה מושתקת והמשבר המתקרב של הגעה לתקרת החוב שעוד לא נפתר על ידי הקונגרס. "אנחנו בהחלט עוקבים אחר ההתפתחויות הללו", הוא ידגיש.

להערכתו של פיטר בוקבאר, סמנכ"ל ההשקעות של חברת הייעוץ בליקלי אדוויזורי דרופ (Bleakley Advisory Group), דבריו של פאוול מחזקים את ההערכה להורדת ריבית ביולי "והוא לא עשה דבר כדי להוריד את ציפיות השוק. עם זאת, ההצהרה לא כללה מידע נוסף לגבי פעולת הפד אחרי יולי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
למספר 1- הפוך גוטה, הפוך.
רוצים להעלות את הריבית כדי לקרר את שוק הנדל"ן בפרט ואת שאר הסקטורים בכלכלה שהלוואות במחירי רצפה הפכו בהם לסטנדרט (שוק הרכב למשל). הסיבה העיקרית שבנק ישראל כמעט ולא העלה ריבית עד עכשיו היא שהשקל עדיין חזק יחסית ושהאינפלציה עדיין לא נמצאת באופן קבוע בטווח היעד של בנק ישראל. כשהאינפלציה תתייצב והשקל לא יראה סימני התחזקות- בנק ישראל יעלה ריבית.
מישהו  |  10.07.19
לכל התגובות