אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות הקנאביס נגד משרד הבריאות: "פיקוח מחירים רק יפגע בחולים בישראל" צילום: רויטרס

בלעדי לכלכליסט

חברות הקנאביס נגד משרד הבריאות: "פיקוח מחירים רק יפגע בחולים בישראל"

החברות מגיבות לפניית מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב לוועדת המחירים להטלת פיקוח מחירים על הקנאביס הרפואי שנחשפה בכלכליסט. לטענתן, פיקוח מחירים יגרום לסגירת אתרי הייצור בישראל

09.07.2019, 20:36 | צלי גרינברג

חברות הקנאביס הרפואי לא מוכנות לקבל את כוונת משרד הבריאות להחיל פיקוח מחירים בתחום, שנחשפה מוקדם יותר היום בכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

על רקע פניית מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב לוועדת המחירים הבין משרדית כדי להתחיל בתהליך פיקוח המחירים על הקנאביס הרפואי, השיב לו פורום חברות הקנאביס בהתאחדות התעשיינים בחריפות.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילום: אוראל כהן מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב | צילום: אוראל כהן מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילום: אוראל כהן

"הדרך הבטוחה לפגוע במהפכת הקנאביס היא להטיל פיקוח על המחירים בטרם תאושר פתיחת השוק לייצוא", כתבו לבר סימן טוב חברי הפורום. "אנחנו מציעים למשרדי הממשלה לדבר בינם לבין עצמם, שכן אם דורשים מהחברות למכור בישראל במחירי הפסד ומגבילים את יכולת הייצוא שלהן, המשמעות תהיה סגירת אתרי הייצור ופגיעה בחולים הישראלים הזקוקים לקנאביס".

עוד טענו החברות כי "מחירי הקנאביס בישראל הם מהזולים בעולם. המחירים באירופה יקרים היום עד פי ארבע מאשר בישראל. ההסדרה החדשה העלתה את רף האיכות של המוצרים שנמכרים, אך גם העלתה באופן ישיר את העלויות, בשל הוספת גורמי ביניים להסדרה כמפיצים ובתי מרקחת. במצב זה הגבלת המחירים שמוצעת על ידי משרד הבריאות תדרוש מהמגדלים והיצרנים למכור במחירי הפסד".

כזכור, במסגרת פנייתו לוועדה לפיקוח על המחירים הציע בר סימן טוב להטיל הגבלת מחירים של עד כ-500 שקל על הקנאביס הרפואי למטופלים הצורכים עד 50 גרם לחודש. החברות טוענות כי מחיר זה אינו אפשרי תחת האסדרה החדשה שאותה כופה המשרד על היצרניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הם נגד פיקוח בגלל
שהם רוצים שזה יהיה כמו השיניים * אין פיקוח - כל אחד יכול לקחת כמה שהוא רוצה למה מה קרה חייב פיקוח במחירים בקושי אני חיי מהקצבה העלובה שמקבלים רוצים כסף תתנו איכות תפסיקו עם ההקרנות ותחזרו למציאות 500 שקל לכל כמות או נקנה בשחור אם היתם יודעים מה מקבלים במחיר הזה היתם חוזרים למציאות מקבלים פי 20 מהרשיון ויותר איכותי מהחברות
מטופל נכה  |  10.12.19
3.
כמה סילופים מטעם חברות הקנאביס
ראשית - פיקוח על המחירים רק ייטיב עם החולים. החוצפה של הפורום לטעון שבישראל הקנאביס נמכר במחירי הפסד הוא מרגיז במיוחד, בטח לנוכח הרצון שלהם למקסם רווחים מהירים. לגבי המחירים בחו"ל - לא הפסקתי לצחוק : כאן מייצרים זנים מוכלאים בלתי מוכרים וקוראים לזה רפואי. מלאים דשנים כימיים או עובש. בחו"ל יש מגוון זנים רחב ומגוון מוצרי צריכה מעבר לעישון או אידוי. ההשוואה היא מיותרת. הרצון של החברות לייצא הוא רק למען רווח נטו ולכן לא ברורה ההתרעמות שלהם לגבי הפיקוח.
אלי  |  10.07.19