אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה רוצה לבטל את הצורך ברישיון למתווכי נדל"ן: "יום שחור לענף התיווך" צילום: שאטרסטוק

הממשלה רוצה לבטל את הצורך ברישיון למתווכי נדל"ן: "יום שחור לענף התיווך"

לשכת מתווכי הנדל"ן, הגוף המאגד את מתווכי הנדל"ן בארץ, קוראצ לממשלה לחזור בה מכוונתה לבטל את הצורך ברישיון לצורך עיסוק במקצוע: "המלצות מסוכנות שהתקבלו ללא דיון ציבורי, ויפגעו בחלשים"

09.07.2019, 21:20 | אמיתי גזית

לשכת מתווכי הנדל"ן הארצית קוראת לממשלה לחזור בה מהתוכנית לביטול האסדרה במקצוע התיווך. מדובר בהמלצות שגובשו במשרד המשפטים ונכללו בספר להפחתת הנטל הרגולטרי שהוגש לממשלה.

אחת ההמלצות המסתמנות כוללת ביטול מלא של האסדרה הממשלתית הקבועה בחוק בעניין מתווכי הנדל"ן, ביטול דרישת החזקת הרישיון בתחום, חובת מבחן ומנגנון הדין המשמעתי.

(אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

בלשכת מתווכי הנדל"ן טוענים כי ההמלצות מסוכנות, התקבלו ללא דיון ציבורי, ורק יפגעו במקצוע התיווך ובשירות הניתן לציבור.

יו"ר לשכת מתווכי הנדל"ן הארצית איציק לוי אומר כי "זהו יום שחור לתחום התיווך בישראל. מבלי להבין את המשמעויות לציבור הרחב, הממשלה מפקירה את הציבור במצב של תוהו ובוהו, ובמצב שבו האוכלוסיות החלשות הן הראשונות להיפגע מהמהלך, כתוצאה משימוש בחאפרים, שיעשו עבודה לא מקצועית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הרישוי למתווכים נקבע לפני כ-20 שנה, כדי להסדיר שוק פרוץ עוד יותר
המדינה החליטה על רישוי למתווכים לפני כ 20 שנה, כי השוק הזה היה סופר פרוץ ובעייתי. זו הייתה הדרך להבטיח שכל מתווך ילמד את החוקים הרלבנטיים למקצוע הזה לפני שיעסוק בו. מה השתנה באופי האדם / עיסוק שמצדיק את הביטול? לא שהמקצוע אהוד - להיפך, מעדיף בלעדיו, בעיני זה סתם כסף שהולך לאדם שאין בו צורך (כשקניתי חיפשתי במודעות ובסוף הגעתי למתווך כשאני יודע מה אני רוצה) אבל נראה שהמוכרים/משכירים מתעקשים אחרת, ובלי תקנות - השוק רק יהיה יותר פרוץ
לא אוהב מתווכים  |  10.07.19
5.
סוף סוף שוק פתוח . מי צריך מתווכים עם רשיון שהם לא פחות גרועים מחאפרים
מתווכים עם רשיון ובלי רשיון אבל הקומבינה אותה קומבינה , בעולם של היום מי שרוצה מתווך טוב כמו אינסטלטור טוב , רק מהמלצות ובעידן של היום עם אינטרנט , ניתן לקבל ולהתרשם . אז זה שיש לבנאדם רשיון לא אומר שהוא יותר אמין מחאפר
יעקובי  |  10.07.19
לכל התגובות