אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה בגובה 6 מיליון שקל נגד משה חוגג: "מצגי שווא שלו גרמו לנו לרכוש מניות במובלי"

תביעה בגובה 6 מיליון שקל נגד משה חוגג: "מצגי שווא שלו גרמו לנו לרכוש מניות במובלי"

ברוך פרידמן ומשה מרמלשטיין, שני אנשי עסקים מארה"ב שרכשו מניות מובלי בסכומי עתק, תבעו את היזם ואת יו"ר מועצת המנהלים של החברה שהפסיקה פעילותה, קנגס רקישב מקזחסטן על ש"פרסמו פרסומים מטעים אודות האיתנות הפיננסית של החברה"; תגובת חוגג: "למדנו לראשונה על התביעה דרך אמצעי התקשורת"

10.07.2019, 10:42 | ליטל דוברוביצקי והגר רבט

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה היום בבוקר תביעה בסך 6 מיליון שקל נגד היזם משה חוגג בעניין הסטארט אפ מובלי שהפסיק פעילתו לפני כשנתיים וחצי.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה הוגשה על ידי שני אנשי עסקים מארה"ב נגד חוגג ואיש העסקים קנגס רקישב מקזחסטן ששימש לפי התביעה כיו"ר מועצת המנהלים של מובלי מדיה.

משה חוגג, צילום: אוראל כהן משה חוגג | צילום: אוראל כהן משה חוגג, צילום: אוראל כהן

במסגרת התביעה טוענים התובעים ברוך פרידמן ומשה מרמלשטיין, באמצעות עו"ד דוד פורר כי "עניינה של התביעה במעשי רשלנות בניצוחו של חוגג אשר בגינם רכשו התובעים מניות בסכומי עתק בחברת מובלי. הנתבעים הציגו מצגי שווא בפני התובעים ופרסמו פרסומים מטעים אודות האיתנות הפיננסית של החברה ולגבי סכומי עתק שהושקעו או יושקעו כביכול בחברה על ידי המיליארדר קרלוס סלים, ושחקן הקולנוע המפורסם ליאונרדו דיקפריו לצורך פיתוח אפליקציה חדשה לשיתוף תוכן בשם מובלי על ידי מובלי ישראל", נטען.

אולם, על פי התביעה, "ההשקעות הגבוהות בחברה להן טענו הנתבעים היו בגובה נמוך משמעותית מזה שהוצג ופורסם במקרה הטוב ובמקרה הרע לא היו. לולא הצהרותיהם הכוזבות ומצגי השווא של הנתבעים לתובעים ובכלל זה המצגים והפרסומים המטעים אודות השקעת הענק של קרלוס סלים, אחד האנשים העשירים בעולם והרישום הקרוב של החברה בנאסדק, התובעים לא היו רוכשים מניות בחברה וכך לא היו נגרמים להם נזקים", נטען.

בתביעה נטען כי בשנת 2010 נוסדה מובלי על ידי חוגג ואחרים, והתיימרה לפתח אפליקציה המעניקה שירות לשיתוף תמונות ותוכן וידאו ישיר או באמצעות אפליקציות כגון אינסטגרם ופייסבוק על ידי משתמשים באפליקציה. טרם הוגש כתב הגנה.

מובלי הוקמה ב-2010 ובשיאה העסיקה מעל ל-70 עובדים. היא גייסה 86 מיליון דולר, ולמרות שהתפארה בשמות משקיעים כמו לאונרדו דיקפריו, טובי מגווייר ואחרים, חלקם היה ככל הנראה מזערי ואת מרבית ההון סיפקו קינס רקישב הקזחסטני והמיליארדר המקסיקני קרלוס סלים.

מובלי, שנתנה למשתמשים את האפשרות לשתף תמונות מארועים זכתה להצלחה יחסית בדרום אמריקה, אבל הובסה בשאר העולם על ידי המתחרה אינסטגרם.

בשנה שעברה תבע איל ההון החרדי שלמה רכניץ את חוגג והחברה בבית משפט בקליפורניה, בטענה שדי קפריו השקיע בה רק 9.5 דולר.

תגובת חברת סינגולריטים של משה חוגג: "כתב התביעה לא התקבל עד לרגע זה ולא היתה גם כל פניה מוקדמת. למדנו לראשונה על התביעה דרך אמצעי התקשורת, התנהלות אשר מעידה ככל הנראה על התביעה. מדובר בחברה שפעילותה שנסגרה לפני שנים, נלמד את התביעה ונבין במה מדובר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות