אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסנאט האמריקאי: האם אפל, גוגל, אמזון ופייסבוק - מונופולים? צילום: גטי

הסנאט האמריקאי: האם אפל, גוגל, אמזון ופייסבוק - מונופולים?

ענקיות הטכנולוגיה זומנו להופיע בשבוע הבא בבית הנבחרים, בדיון בנושא הגבלים עסקיים, וכוחן העצום בתחומי השירותים המקוונים. במסגרת שימוע שייערך להן, תיבחן השפעתן על חיי הציבור. המהלך מתבצע במסגרת קו תקיף שמאמצים רגולטורים בארה"ב כלפי עמק הסיליקון

10.07.2019, 11:21 | רפאל קאהאן

נציגי אפל, גוגל, אמזון ופייסבוק הוזמנו לשימוע בוועדת ההגבלים העסקיים של בית הנבחרים האמריקאי, שיעסוק בסוגיות הגבלים עסקיים; לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, העדויות יתמקדו בפלטפורמות מקוונות ועוצמת השוק שלהן.

קראו עוד בכלכליסט

השימוע מיועד לסייע להבין מה ההשפעה של ענקיות הטכנולוגיה על חיי היום-יום של אזרחי ארה"ב. מדובר בפאנל שמנוהל בידי נציגים דמוקרטים, שהיו גם אלה שהעלו את הדרישות העיקריות לבדיקת כוחן של החברות על השוק. לאחרונה זימנו נציגים של חברות טכנולוגיה לישיבות בנוגע לפרטיות גולשים, מידע פיננסי, הגנה על ילדים ברשת ועסקי החדשות.

בית הנבחרים האמריקאי בוושינגטון, צילום: גטי בית הנבחרים האמריקאי בוושינגטון | צילום: גטי בית הנבחרים האמריקאי בוושינגטון, צילום: גטי

הרגולטורים השונים בארה"ב, ביניהם נציבות הסחר הפדרלית, רשות ניירות הערך וכן משרדי הממשל אחרים חילקו ביניהם בחודשים האחרונים את סמכויות הפיקוח וכעת הנבחרים מנסים לחלק את הנושאים השונים בהתאם. 

העדים שיופיעו בשימוע הקרוב כוללים מומחים משפטיים וכלכליים; למשל, גוגל תשלח את מנהל המדיניות הכלכלית שלה, אמזון תשלח את היועץ המשפטי שלה, פייסבוק את מנהל המדיניות שלה ואפל את סמנכ"ל התקנים שלה. בנוסף יעידו מומחים בתחומי ההגבלים העסקיים, המשפטים ותומכי פירוק ענקיות הטכנולוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות