אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנדלבליט: "תיק ניגוד העניינים של יועמ"ש הביטוח הלאומי יועבר לבדיקה משמעתית" צילום: עמית שאבי

מנדלבליט: "תיק ניגוד העניינים של יועמ"ש הביטוח הלאומי יועבר לבדיקה משמעתית"

לאחר שהמבקר קבע בדו"ח שפרסם ב-2017 כי עו"ד עמוס רוזנצוויג פעל שלא כשורה בהסכם שנערך עם אליהו ביטוח, התחייב היועמ"ש להעביר את התיק לבדיקת נציבות שירות המדינה

10.07.2019, 15:04 | שחר אילן
היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט התחייב להעביר בימים הקרובים את תיק ניגוד האינטרסים של היועץ המשפטי של הביטוח הלאומי עו"ד עמוס רוזנצוויג לבדיקת אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

במאי 2017 פרסם מבקר המדינה היוצא יוסף שפירא דו"ח חמור במיוחד נגד הביטוח הלאומי בנושא תביעות השיבוב. מדובר בתביעות שהביטוח הלאומי מגיש כנגד חברות ביטוח, לאחר שפיצה את המבוטחים במקומן.

המבקר קבע שהסכמים שחתם הביטוח הלאומי עם חברות הביטוח, שהעניקו להן הנחות בגובה 40% מהחובות שלהם למוסד, הביאו להפסדים של מאות מיליוני שקלים לקופת הציבור.

עו"ד עמוס רוזנצויג עו"ד עמוס רוזנצויג עו"ד עמוס רוזנצויג

ביקורת חריפה במיוחד הופנתה כנגד ההסכם שערך הביטוח הלאומי עם חברת ״אליהו ביטוח״. נקבע כי יועמ"ש הביטוח הלאומי, עו"ד עמוס רוזנצויג, שהוביל את ההתקשרות, פעל שלא לפי כללי המנהל התקין ובמצב של חשש לניגוד עניינים, באופן שמעלה חשש, לעמדת המבקר, לקיומה של עבירת משמעת לכל הפחות.

עוד קבע המבקר שמדובר ב"כשל מקצועי ומחדל ניהולי". מתברר שבמקביל למשא ומתן שניהל מול שלמה אליהו על סילוק החוב של חברת אליהו ביטוח, הוא גם שמר על היכרות עם אליהו ובנו עופר והזמין אותם לחתונת בנו.

שלמה אליהו, צילום: עמית שעל שלמה אליהו | צילום: עמית שעל שלמה אליהו, צילום: עמית שעל

המבקר העביר את חומרי הבדיקה ליועץ המשפטי לממשלה, כדי שיבחן האם עו"ד רוזנצוויג ביצע עבירה משמעתית או עבירה פלילית.

במאי האחרון עתרה התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ נגד היועץ המשפטי לממשלה על מנת שיקבל החלטה. זאת לאחר שתקופת ההתיישנות המשמעתית התקרבה לקיצה, ונוצר חשש שהתיק לא יטופל.

בתגובה לעתירה, הודיע מנדלבליט כי יעביר את התיק לבחינה משמעתית באגף המשמעת בנציבות שירות המדינה בימים הקרובים. בעקבות ההודעה התייתרה העתירה ונמחקה.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בתגובה כי "פסק הדין מהווה ניצחון של שומרי הסף, ואבן דרך נוספת במיצוי הדין עם הגורמים במערכת הציבורית שעל פניו, עושים בשל הציבור כבשלהם, פועלים במצב של ניגוד עניינים ופוגעים באמון הציבור ברשויות השלטון. אנו נעקוב אחר ביצוע החלטתו של היועץ המשפטי כדי לוודא שאכן נערכת בחינה משמעתית ראויה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות