אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשכת עורכי הדין מחזירה למוביל מחאת "באים לבנקים", ברק כהן, את רישיונו צילום: אוראל כהן

לשכת עורכי הדין מחזירה למוביל מחאת "באים לבנקים", ברק כהן, את רישיונו

רישיונו של עו"ד כהן נשלל לשנה וחצי עד ינואר 2020 עוד לפני שהורשע. לאחרונה הורשע בהסדר טיעון בעבירה קלה בלבד ולכן הוחלט להחזיר לו את הרישיון

10.07.2019, 15:51 | ענת רואה

עו"ד ברק כהן, מוביל מחאת "באים לבנקאים", שרישיון עריכת הדין שלו נשלל לשנה וחצי – יקבלו בחזרה. כך הודיעה לפני זמן קצר ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין.

קראו עוד בכלכליסט

שלילת הרישיון אמורה היתה להימשך עד ינואר 2020 עפ"י החלטה של בית הדין המשמעתי, אולם ועדת האתיקה התכנסה השבוע והחליטה שיש להורות לאלתר על הפסקת השעייתו הזמנית של כהן. הודעה ברוח זו נמסרה לבית המשפט המחוזי שצפוי לתת החלטה בעניין ולאשר את הבקשה.

עו"ד ברק כהן, צילום: יובל חן עו"ד ברק כהן | צילום: יובל חן עו"ד ברק כהן, צילום: יובל חן

בהודעה שפרסמה הלשכה נכתב כי נוכח התפתחויות שחלו לאחרונה בהליך הפלילי המצנהל בעניינו של ברק כהן בבית משפט השלום בתל אביב ובמרכזן הרשעתו של כהן במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן שכלל עבירות של פגיעה בפרטיות בלבד – הוחלט שאין לעמוד עוד על השעייתו הזמנית. זאת משום שכתב האישום המקורי ייחס לכהן עבירה של סחיטה באיומים.

לשכת עורכי הדין ספגה ביקורת רבה על התנהלותה הלא שוויונית כלפי עורכי דין שונים, כאשר בדרך כלל כשמדובר בפרקליטים בכירים ומוכרים אף אם הם נאשמים בעבירות חמורות, רישיונם אינו נשלל עד לאחר מתן פסק דין חלוט. במקרה של כהן ננקט דין שונה והלשכה מיהרה לבקש לשלול את רישיונו מיד עם הגשת כתב אישום נגדו. התוצאה המביכה של מצב כזה היא שעו"ד מושעה למשך תקופה ארוכה ולבסוף מזוכה או מורשע בעבירה קלה בלבד.

יצוין כי למרות שוועדת האתיקה מתנהלת לכאורה בדלתיים סגורות, הלשכה פרסמה הודעה לעיתונות ובה בישרה על קיצור תקופת ההשעייה של כהן. ייתכן שמהלך זה קשור לביקורת על הלשכה בקשר להתנהלותה מול ראש הלשכה הקודם עו"ד אפי נוה, אשר הוגש נגדו כתב אישום בפרשת הדרכון והוא עדיין במעמד חשוד בפרשת מין ומינויים, אך הלשכה לא העלתה על דעתה לשלול את רישיונו, בניגוד ליחס שזכה לו ברק כהן.

תגובת עו"ד ברק כהן: "משנת 2011 אני ושותפיי צועדים במסע פוליטי מורכב. חלקו בחיבור מרגש עם קהילות הנפגעות מהמשטר וחלקו במאבק ישיר מול גורמים הנחשבים בעינינו כפוגעניים. ההליכים השונים, כמו גם ההשעייה הם חלק מובנה למסע הפוליטי הזה. אלה חלק ממחירים שאדם הפועל נגד המשטר צריך לקחת בחשבון מראש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
הגילדה נבהלה?
הם קלטו שקולטים אותם, שהם הגזימו, אז ממהרים לתקן בקטנות כדי שיוכלו להמשיך לשלוט בנו. צריך לפרק את לשכת עורכי הדין, או להפוך אותה לאיגוד מקצועי ללא מעמד סטטוטורי, על מנת לעצור את המישפטיזציה המטורפת של החברה בישראל. אנחנו כרגע חיים בחברה שמשועבדת למשפטנים ועורכי דין ושבה החוק אינו שווה לעשיר (עם עו"ד/רו"ח טוב ומקושר) ולעני עם סתם עו"ד או בלי בכלל.
עוז אוסמן  |  13.07.19
לכל התגובות