אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסגר Heed, המיזם של מתי כוכבי וארי עמנואל

בלעדי לכלכליסט

נסגר Heed, המיזם של מתי כוכבי וארי עמנואל

החברה פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לשדרג חוויית צפייה במופעי מוזיקה וספורט באמצעות איסוף מידע על הקהל, ומיפוי תגובותיו. החברה גייסה כ-60 מיליון דולר ממשקיעים כסופטבנק

10.07.2019, 16:58 | מאיר אורבך

מתי כוכבי סוגר את היד (Heed) המיזם שהקים עם חברת אנדבר של המפיק ארי עמנואל, מיזם שמנוהל בידי דנה רבין - כך נודע לכלכליסט. מטרת החברה שהוקמה ב-2015 היתה לשדרג את חוויית הצפייה במופעי מוזיקה וספורט באמצעות איסוף מידע על הקהל דרך מצלמות וחיישנים שממפים את תגובותיו. החברה העסיקה כ-30 עובדים בישראל וארה"ב, מרביתם בישראל. חלק מהעובדים פוטרו ולשאר הציעו להשתלב בתוך חברות האם.

קראו עוד בכלכליסט

על פי דיווחי החברה, הושקעו בה עד כה לפחות 60 מיליון דולר. מהיד נמסר: "AGT ו-ENDEVOR החליטו למזג את הפעילות שלנו אל החברות שברשותן ובמקביל להמשיך את שיתוף הפעולה ביניהן ישירות. חלק מהעובדים, כולל המנכ"ל, הוזמנו להמשיך את הפעילות בתוך החברות עצמן".

מתי כוכבי מתי כוכבי מתי כוכבי

בסוף 2018 גייסה המיזם 35 מיליון דולר בהובלת סופטבנק. שמתווספת להשקעה הראשונית של 25 מיליון דולר בידי AGT International. בהודעה על הגיוס מסופטבנק אמר כוכבי: "סופטבנק היא מהמשקיעות המובילות את מהפכת הבינה המלאכותית ואינטרנט הדברים. יש חשיבות אסטרטגית לכך שגוף בעל עוצמה כזאת מצטרף כמשקיע מרכזי כבר בשלב מוקדם ותומך בחזון ובטכנולוגיה שהצגנו. העולם הפיזי מרתק לא פחות מהעולם הדיגיטלי".

לזהות את הרגעים המלהיבים

היד משתמשת ברכיבי בינה מלאכותית כדי לזהות את הרגעים החזקים ביותר באירועי ספורט חיים, ובאנליטיקות מבוססות אינטרנט הדברים כדי לייצר תובנות וסיפורים חדשים. התוכן הייחודי מועבר לסמארטפון של האוהדים אוטומטית וכמעט בזמן אמת, כדי לספק להם חוויית משחק עשירה יותר. מעבר לסטטיסטיקות המוכרות ולניתוח ההיבטים הפיזיולוגיים של כל ענף ספורט, היד מאפשרת להגיע לתובנות עמוקות יותר, להציג לאוהדים מידע גם על ההיבטים הרגשיים וההתנהגותיים של הספורט ועוד. הפלטפורמה זמינה עבור ענפים ככדורגל, כדורסל, קרבות MMA ועוד.

רגעים בלתי נשכחים, צילום: גטי אימג רגעים בלתי נשכחים | צילום: גטי אימג'ס רגעים בלתי נשכחים, צילום: גטי אימג

בכנס כלכליסט שנערך באפריל האחרון סיפרה דנה רבין על המיזם ואמרה "בהיד אנחנו בונים פלטפורמה שתאפשר לדורות הצעירים להיות מעורבים בספורט ובקבוצות. הפלטפורמה מבוססת AI ומאפשרת לצעירים לצרוך ספורט בדרך לא־ליניארית, תוך המצאה מחדש של חוויית הספורט. החברה הוקמה תוך חיבור בין עולם הטכנולוגיה לעולם הבידור, ועם מייסדיה נמנה היזם מתי כוכבי, שסיפק גישה לטכנולוגיית אנליטיקה ייחודית. אנחנו יוצרים פלטפורמה שלמה שיכולה לגלות מה מעניין ולהפיץ אותו למעריצים. אנחנו אוספים מידע רב מאודיו, וידאו, חיישנים וניתוחים, ויוצרים תצוגה ממוחשבת של המרחב הפיזי שמאפשרת לחלץ תובנות ייחודיות, כמו מה היתה החסימה האגרסיבית ביותר במשחק כדורסל, מה היה הסיכוי של מהלך מסוים במשחק כדורגל להסתיים בגול, או המהירות הממוצעת של מכה בקרב אגרוף".

ארי עמנואל, השותף למיזם, נחשב לאחד האנשים החזקים בהוליווד. הסוכנות שלו מייצגת כוכבים כמו ריהאנה, ג'סטין טימברלייק, אלישיה קיז, אדל, מריה שראפובה, נובאק דיוקוביץ' ורבים נוספים. הוא האיש שעליו התבססה הדמות ששיחק ג'רמי פיבן בסדרה "הפמליה" - סוכן השחקנים ארי גולד, אחיו הוא רם עמנואל, לשעבר ראש הסגל של נשיא ארה"ב ברק אובמה וראש עיריית שיקגו כיום.

לאחרונה התפרסם כוכבי כאשר עמד מאחורי "הסטורי של אווה" שסיפר באינסטגרם על חודשיה האחרונים של הנערה אווה היימן ז"ל וצבר למעלה מ-100 מיליון צפיות. זו לא הפעילות הראשונה של מתי כוכבי שנסגרת בשנים האחרונות . ב-2015 סגר כוכבי את חברת האבטחה האזרחית לוג'יק ומאות מעובדיה פוטרו. לוג'יק הוקמה ב-2006 ופעלה בתחום הטכנולוגיה למסגרות בטחוניות. עיקר פעילותה התמקדה
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות