אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האדם שדרס את החתולה של מנהיגת ניו זילנד שובר שתיקה צילום: YouTube

האדם שדרס את החתולה של מנהיגת ניו זילנד שובר שתיקה

שנה ותשעה חודשים לאחר מותה של פאלדס, החתולה המפורסמת של ראשת הממשלה ארדרן - שכונתה "החתולה הראשונה" - הדורס האלמוני סיפר למגזין מקומי על האירוע שהסעיר את המדינה

10.07.2019, 19:25 | שירות כלכליסט

האדם שהרג את החתולה הראשונה של ניו זילנד שובר שתיקה - ומודה בראיון למגזין אינטרנטי מקומי כי היה הנהג בתאונה שאירעה באוקטובר 2017 ושבה נהרגה פאדלס (Paddles), החתולה של ראשת הממשלה ג'סינדה ארדרן - זמן קצר לאחר כניסתה של אדרן לתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי המרואיין, אדם המכונה בשם כריס ומתואר כאחד האנשים המתגוררים סמוך לבית אשת הממשלה של ניו זילנד, לאחר התאונה הוא לא היה בטוח אם החתולה נפגעה באופן קריטי, שכן היא נמלטה מהרחוב מייד לאחר ההתנגשות.

פאדלס היתה בימים ההם כבר חתולה מוכרת מאד בניו זילנד, בזכות תמונותיה עם ובלי ארדרן, שנפוצו לכל עבר בחשבונות הטוויטר והפייסבוק של הפוליטיקאית הפופולארית (שהפכה במפתיע באוקטובר לפני שנתיים לראשת הממשלה). בשלב מסוים אף נפתח חשבון טוויטר נפרד לחתולה המלכותית והמפורסמת.

בראיון מספר כריס שהוא עצר מייד לאחר התאונה וחיפש את החתולה הנפגעת, וכששאל שכנה אם ראתה חתול ג'ינג'י שנפגע ענתה לו שזוהי החתולה של השכנים שלה. הבטתי על הבית הסמוך, הצבעתי עליו, ואמרתי – "לא השכנים האלה!".

ג ג'סינדה ארדרן | צילום: אי פי איי ג

כריס איתר תוך זמן קצר את פאדלס הפצועה ולקח אותה במהירות למרפאה הווטרינרית אך זה היה כבר מאוחר מדי. האירוע הסעיר בשעתו את ניו זילנד, דווח בהרחבה, ורבים שלחו לראשת הממשלה החדשה מכתבי תמיכה ואהדה בעקבות האובדן של החתולה המפורסמת. אך זהותו של הדורס לא נחשפה.

זמן קצר לאחר התאונה שלח כריס מכתב ניחומים והתנצלות לארדרן ולבן זוגה קלארק גייפורד (Clarke Gayford). בחלק מהמכתב הוסיפה ביתו של כריס דברים משלה, וכתבה שהיא מקווה שארדרן לא תשלח את אביה לכלא.

לדבריו, בהמשך התקשרה אליו ארדרן להודות לו על המכתב ואמרה שהיא מצטערת על מה שנאלץ לעבור, עם הניסיון להציל את החתולה הפצועה והסערה התקשורתית שהגיעה לאחר מכן. "זה היה מאד נחמד מצידה להקדיש זמן לבדוק שאני בסדר - אחרי שאני זה שבעצם דרסתי את החתול שלה", הוא אומר בראיון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות