אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי עדות פאוול בקונגרס: הדולר בשפל של שנה ורבע צילום: שאטרסטוק

אחרי עדות פאוול בקונגרס: הדולר בשפל של שנה ורבע

המטבע האמריקאי נסוג ב-0.6% בשוק המט"ח המקומי ונסחר ב-3.553 שקלים – שפל מאז אפריל 2018; יו"ר הפדרל ריזרב רמז על הורדת ריבית קרובה ואמר שחוסר הוודאות בנושא הסחר וחששות מתחזית הצמיחה הגלובלית ממשיכים להכביד על כלכלת ארה"ב

10.07.2019, 18:30 | שיר רייטר

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הדולר מאבד גובה אחרי שיו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול רמז על הורדת ריבית קרובה.

קראו עוד בכלכליסט

המטבע האמריקאי נסוג ב-0.6% בשוק המט"ח המקומי ונסחר ב-3.553 שקלים – שפל מאז אפריל 2018. היורו נחלש ב-0.3% מול השקל לרמה של 3.999 שקלים.

בשוק הבינלאומי נחלש הדולר ב-0.3% מול היורו וצמד המטבעות הבכירים נסחר תמורת 1.125 דולר ליורו.

       

ג ג'רום פאוול על רקע שטרות | צילום: שאטרסטוק, אי פי איי ג

    

פאוול אמר היום (ד') בעדותו בקונגרס שאי ודאות בנושא הסחר וחששות מתחזית הצמיחה הגלובלית ממשיכים להכביד על כלכלת ארה"ב. לדבריו, הבנק המרכזי יפעל "בצורה הולמת" כדי לשמור על ההתרחבות הכלכלית לנוכח התגברות הסיכונים, שכן השקעות עסקיות ברחבי ארה"ב הואטו "בצורה משמעותית" בשל חוסר הוודאות, כך לפי פאוול.

פאוול ציין כי מאז פגישת קובעי המדיניות האחרונה של הבנק בנוגע לריבית ביוני, התחזקו שני הגורמים העיקריים שעלולים לסכן את הכלכלה האמריקאית. ועדת השווקים הפתוחים של הפד (FOMC) צפויה להתכנס ב-30 וב-31 ביוני, ובסיום הפגישות תפרסם את החלטת הריבית.

"נראה שחוסר הוודאות סביב מתיחות הסחר והחששות לגבי חוזקה של הכלכלה העולמית ממשיכים להשפיע לשלילה על התחזית הכלכלית של ארה"ב", אמר יו"ר הפד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות