אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוחי דנקנר מבקש לצרף את עדי שלג לתביעה נגדו צילום: אוהד צויגנברג

פרסום ראשון

נוחי דנקנר מבקש לצרף את עדי שלג לתביעה נגדו

זאת, אם יקבע בהליך אזרחי שהוגש נגד דנקנר ואיתי שטרום שהורשעו בפרשת אי.די.בי בהרצת מניות , כי דנקנר חייב כספים למשקיעים; דנקנר לבימ"ש: "אם ייפסק בניגוד לעמדתי כי עלי לפצות משקיעים יהיה על עדי שלג לשפות אותי"

11.07.2019, 06:50 | ליטל דוברוביצקי

נוחי דנקנר, שמרצה עונש מאסר של שלוש שנים לאחר שהורשע בהרצת מניות בפרשת אי.די.בי, מבקש לצרף את עדי שלג, שהיה עד מדינה בפרשה, כנתבע להליך אזרחי, שבמסגרתו נתבעים דנקנר ובנקאי ההשקעות איתי שטרום.

קראו עוד בכלכליסט

דנקנר מבקש את אישור בית המשפט להגיש הודעות צד ג' לעדי שלג ולאחרים. הבקשה הוגשה במסגרת בקשה לאישור תביעה נגררת להרשעה בפלילים כתובענה ייצוגית המוערכת ב־90 מיליון שקל. זו הוגשה בנובמבר האחרון למחוזי בת"א נגד דנקנר, שהיה בפברואר 2012 בעל השליטה באי.די.בי אחזקות ונגד חברו שטרום.

דנקנר טוען במסגרת תצהיר שהגיש אתמול לבית משפט: "אני כופר מכול וכול בנטען בבקשת האישור, ולעמדתי דינה להידחות על הסף. יחד עם זאת, אם בסוף היום ייקבע כי חרף כל טענותיי אני נושא באחריות כלשהי, עומדת לי זכות שיפוי ו/או השתתפות ו/או פיצוי כלפי עדי שלג. פעולות המסחר נשוא בקשת האישור בוצעו כולן בידי שלג". עוד מציין דנקנר, כי אם ייקבע בניגוד לעמדתו כי "עליי לפצות משקיעים על נזק מוכחש, יהא על הצדדים השלישיים להשתתף עימי בחיוב".

נוחי דנקנר בכניסה לכלא, צילום: ynet נוחי דנקנר בכניסה לכלא | צילום: ynet נוחי דנקנר בכניסה לכלא, צילום: ynet

עו"ד יצחק יונגר בא כוחו של עדי שלג מסר: "טרם התקבלה הבקשה, ויחד עם זאת, משונה כי לאחר קביעות חד־משמעיות של בית המשפט המחוזי והעליון, על כך שנוחי דנקנר ואיתי שטרום הם אלה שיזמו את התרמית, ועדי שלג לכל היותר ביצע חלק מהפעולות - כאשר הוסתרו ממנו עניינים מהותיים - הם מבקשים בכל זאת להטיל עליו אחריות על מעשה התרמית שלהם".

אריה רהב, שהגיש את הבקשה לתובענה ייצוגית נגד דנקנר ושטרום, טוען באמצעות עו"ד סיני אליאס ואיתן חיימוביץ כי "עניינה של התובענה שלפנינו בפרשת מרמה מהדהדת בשוק ההון הישראלי..בגזר הדין עמד בית המשפט בצורה מפורטת על הפגיעה החמורה שגרמו מעשי דנקנר ושטרום לאינטרס הציבורי ובכללו הגנה על ציבור המשקיעים מפני התערבות מלאכותית בשוק ההון".

מימין איתי שטרום ועדי שלג, צילום: ישראל הדרי, אוראל כהן מימין איתי שטרום ועדי שלג | צילום: ישראל הדרי, אוראל כהן מימין איתי שטרום ועדי שלג, צילום: ישראל הדרי, אוראל כהן

רהב טען כי הרשעת דנקנר בתוכנית הרצת המניות "גוזרת את המסקנה המתחייבת כי הסתרת התוכנית המרמתית להשפיע על שערי נייר הערך של אי די בי מהווה הסתרה של פרטים מהותיים ביותר מציבור המשקיעים". הוא טען כי רכש את ניירות הערך ב-23 בפברואר 2012 על בסיס מידע שגוי ומטעה ובמחיר הנובע מפעולות התרמית בני"ע שהאחראים לו הם דנקנר ושטרום.

בסוף אוגוסט 2018 החמיר בית המשפט העליון את עונשו של דנקנר ושלח אותו ל-3 שנים לכלא ולמעשה אימץ את הכרעת הדין של בית המשפט המחוזי בתל אביב שקבע כי דנקנר "אשם מעבר לספק סביר" בעבירה של הרצת מניות".

עוד קבע העליון כי דנקנר ושטרום, "הוציאו אל הפועל תוכנית מרמה רחבת היקף, בה הושקעו מיליוני שקלים בהרצת מניות שנועדה לייצב את שער ניירות הערך של אי.די.בי, זאת על רקע הנפקת מניות החברה לציבור והשאיפה להבטיח את הצלחתה בגיוס כספים שהיתה זקוקה להם".

פסק דינו היווה מכה קשה לדנקנר ושטרום שבשנים האחרונות נאבקו על חפותם והאמינו כי בסוף יקבלו את החותמת זכאי מבית המשפט העליון. דנקנר הגיש לאחרונה בקשת חנינה שטרם ניתנה בה הכרעה. גם שטרום הגיש בקשה לאשר לו להגיש הודעה צד ג' נגד עדי שלג.

את דנקנר מייצגים בהליך עוה"ד ניר כהן ואמיר בן ארצי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות