אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רונית רפאל בוחנת פרויקט לבניית 200 דירות בבזל צילום: ורדי כהנא

בלעדי לכלכליסט

רונית רפאל בוחנת פרויקט לבניית 200 דירות בבזל

ל"כלכליסט" נודע כי רפאל רוצה לאחד מגרש בבעלותה עם רוכש בניין מד"א הסמוך, כדי להכפיל את זכויות הבנייה

11.07.2019, 08:15 | אמיתי גזית

אשת העסקים רונית רפאל, בעלת רשת בינלאומית של מכוני קוסמטיקה, בוחנת שיתוף פעולה עם רוכשי הבניין של מגן דוד אדום ברחוב בזל בתל אביב, הממוקם בסמוך ל"בית רונית רפאל" שבבעלותה. איחוד של שני המגרשים ישביח את הקרקע של שני הגופים ויאפשר תוספת בנייה של עשרות דירות.

שטח המגרש של בית מד"א - 2.5 דונם, שייך לעיריית תל אביב והוחכר למד"א עד 2021 עם אופציה להארכה ל־49 שנים נוספות. לפני כמה שבועות פרסמו שני הגופים מכרז משותף למכירת המגרש. המכרז ייסגר היום (ה').

לפי תנאי המכרז, הזוכה בו ישלם 51 מיליון שקל למד"א, ויתר הסכום שיציע ישולם לעיריית תל אביב. מיקום המתחם והפוטנציאל לבניית עשרות דירות בלב תל אביב מעוררים עניין בקרב יזמים. ההערכות הן כי קבוצת לוינשטיין, קנדה ישראל, טריגו ואקרו נדל"ן יגישו הצעות, וכי המגרש שווה לפחות 200 מיליון שקל, אך ההתעניינות בפרויקט תעלה את השווי. 

 רונית רפאל , צילום: ורדי כהנא רונית רפאל | צילום: ורדי כהנא  רונית רפאל , צילום: ורדי כהנא

הזוכה במכרז יהרוס את בית מד"א ויוכל לבנות בניין מגורים בן כ־80 דירות. שטח המגרש של רפאל הוא קצת פחות מדונם, ואפשר לבנות בו כ־35 דירות. איחודם של שני המגרשים, מד"א ורפאל, יאפשר בניית קרוב ל־200 דירות בבניינים בני 7 קומות. שווי המגרש המאוחד יגיע ליותר מ־350 מיליון שקל, עשרות אחוזים יותר משוויים בנפרד כיום. שווי החלק של רפאל יצמח בתרחיש כזה מכ־60 מיליון שקל היום, לקרוב ל־90 מיליון שקל במצב המאוחד.

אלי לוי, מנהל מחלקת נכסים בעיריית תל אביב־יפו, אמר ל"כלכליסט" כי לפני שפרסמה את המכרז למכירת הקרקע, שקלה העירייה להוביל את איחוד המגרשים בעצמה, אך הדבר לא צלח. לוי אינו מתנגד לאיחוד המגרשים.

מטעם רונית רפאל נמסר: "בית רונית רפאל במתחם בזל בת"א הינו סניף הדגל של רשת רונית רפאל - מדע היופי בישראל. המקום פועל בהצלחה מזה עשרים שנה ובניגוד לפרסומים הבניין לא מוצע למכירה, לא מתקיים שום משא ומתן ואנחנו לא בוחנים שום אפשריות או הצעות קנייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות