אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר יורד לשפל של 15 חודשים: 3.54 שקלים, היורו נסוג ל-3.99 שקלים צילום: שאטרסטוק

הדולר יורד לשפל של 15 חודשים: 3.54 שקלים, היורו נסוג ל-3.99 שקלים

המטבע האמריקאי רושם ירידה יומית של 0.7% מול השקל; היורו נחלש ב-0.2%; פרוטוקולי הפד חשפו אמש כי יש רוב להורדת ריבית בבנק המרכזי - היו"ר פאוול אישר בנאום בסנאט כי זאת המגמה המסתמנת; מיטב דש: "צופים 3 הורדות השנה"

11.07.2019, 09:29 | כתבי שוק ההון

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הדולר נחלש היום (ה') בשוק המט"ח הגלובלי בעקבות פרוטוקולי הפד מישיבת הריבית האחרונה שפורסמו אמש והראו שרוב חברי הפד סבורים שיש להוריד את הריבית אם אי הוודאות בשווקים תמשך - ועדותו של יו"ר הפד ג'רום פאוול בוועדת הכספים בסנאט, שרמז לשווקים כי הורדת ריבית אכן על הפרק.

קראו עוד בכלכליסט

המטבע האמריקאי יורד ב-0.2% מול המטבעות המובילים בעולם. בשוק המט"ח המקומי, הדולר מאבד 0.7% ונסחר תמורת 3.54 שקלים לדולר - רמת שפל של כ-15 חודשים. היורו גם מאבד גובה ורשום ירידה יומית של 0.2%  - נסחר תמורת 3.99 שקלים.

 

שלוש הורדות ריבית עד סוף השנה

החוזים העתידיים על ריבית הפד מצביעים כי השוק צופה שתי הורדות ריבית עד סוף השנה. להערכת כלכלני בית ההשקעות מיטב דש, קיימת סבירות גבוהה שוועדת השוק הפתוח של הבנק המרכזי תחליט על הורדת הריבית כבר החלטה הקרובה בסוף החודש. כמו כן, הם מעריכים, בניגוד לחוזים קיים סיכוי גבוהה לשלוש הורדות ריבית עד סוף השנה.

"אם נסתכל על נתוני שוק העבודה ועל הצריכה הפרטית בארה"ב הפד לא כל כך צריך להוריד את הריבית. אולם, כמעט כל יתר הנתונים במשק האמריקאי, במיוחד אלה שמתייחסים לייצור והיצוא מצביעים שהכלכלה נחלשת. חולשה זו תחלחל בסופו של דבר גם לשוק העבודה ולצרכנים. לפי מדדי סנטימנט הצרכני הם כבר מתחילים להיות מודאגים", טוענים הכלכלנים.

לדבריהם, שיקול נוסף של הפד קשור לשוק המניות ואפיקי סיכון אחרים. "בזכות העליות בשווקים הפיננסיים חל שיפור ניכר במדדי התנאים הפיננסיים שעומדים כעת קרוב לרמות הגבוהות של העשור האחרון. אי הורדת ריבית מסכנת את התנאים הפיננסיים, מה שיבוא לידי ביטוי די מהר גם בפעילות הכלכלית" ציינו.

יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'רום פאוול | צילום: אי.פי.איי יו"ר הפד ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות