אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנטלי מציגה: המכונית של עשירי העתיד צילום: יצרן

בנטלי מציגה: המכונית של עשירי העתיד

מכונית התצוגה החדשה של בנטלי, EXP100 GT, מיועדת לפי החברה להמחיש כיצד יראה "עתידן של מכוניות היוקרה"; מדובר ברכב אוטונומי לחלוטין, הכולל "ממשק קריסטל" לתצוגת מידע תלת מימדית, וכזה שחלקים רבים ממנו עשויים מחומרים ידידותיים לסביבה

11.07.2019, 12:02 | תומר הדר

באילו מכוניות ייסעו עשירי העתיד? מדובר בסוגיה המעסיקה את יצרני הרכב מסיבות ברורות של שימור מקורות הכנסה - וגורמת ליצרנים כדוגמת בנטלי להציג מכוניות תצוגה המיועדות להמחיש שגם בעתיד יהיה על מה להוציא כסף.

קראו עוד בכלכליסט

ה-EXP100 GT. דלתות באורך 2 מטר, צילום: יצרן ה-EXP100 GT. דלתות באורך 2 מטר | צילום: יצרן ה-EXP100 GT. דלתות באורך 2 מטר, צילום: יצרן

מכונית התצוגה החדשה של בנטלי, EXP100 GT, מיועדת לפי החברה להמחיש כיצד יראה "עתידן של מכוניות היוקרה". מדובר במכונית אוטונומית לחלוטין שיכולה, כך לפי היצרנית, גם להיות נהוגה בידי נהג אנושי, למטרות הנאה. בין היתר, הבנטלי העתידנית כוללת את מה שהחברה מכנה "ממשק קריסטל", הכולל תצוגת מידע תלת מימדית.

מעבר לכך, חלקים רבים מתא הנוסעים, אליו מגיעים מבעד לדלתות באורך שני מטרים, עשויים מחומרים ידידותיים לסביבה, שבנטלי מדגישה שיוצרו ללא פגיעה בכדור הארץ - החל מעצים מיוחדים שגודלו למטרה זו, וכלה בשימוש בחומרים ממוחזרים בלוח המחוונים. הגג כולל מבני זכוכית בהם שזורים סיבים אופטיים המיועדים להעברת מידע.

  , צילום: יצרן צילום: יצרן   , צילום: יצרן

כיאה למכונית שתפקידה לסמל את עתידה של בנטלי, במיוחד לנוכח תקנות איכות סביבה מחמירות המיועדות להיכנס לתוקף בעוד כשנה - ה-EXP100 GT היא חשמלית לחלוטין, ומסוגלת להגיע למהירות מרבית של 300 קילומטר לשעה. גם טווח הנסיעה המוצהר מרשים במיוחד: 300 קילומטר בין טעינות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות