אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטיב ווזניאק: רוב האנשים צריכים למצוא דרך להתנתק מפייסבוק צילום: גטי

סטיב ווזניאק: רוב האנשים צריכים למצוא דרך להתנתק מפייסבוק

מייסד אפל תקף את הרשת החברתית, ואמר שלמרות שיש משתמשים שעבורם איבוד הפרטיות שווה את יתרונות פייסבוק - לאחרים מוטב לנטוש אותה. בנוסף, אמר שהוא מעדיף לשלם עבור שירותים מקוונים בכסף ולא בפרטיות שלו

11.07.2019, 12:59 | שירות כלכליסט

סטיב ווזניאק, שייסד את אפל ביחד עם סטיב ג'ובס, שב וממליץ לאנשים להתנתק מפיייסבוק. "ישנם סוגים שונים של אנשים, ועבור חלק מהם היתרונות של פייסבוק שווים את איבוד הפרטיות", אמר היזם והמהנדס לאתר TMZ. "אך מבחינת אנשים רבים כמוני, ההמלצה שלי - שתקפה למרבית האנשים - היא למצוא דרך להתנתק מפייסבוק".

קראו עוד בכלכליסט

אלא אם כן, הוסיף, פייסבוק והרשתות החברתיות האחרות יספקו אפשרות לשמירה על הפרטיות. "אנשים חושבים שהם נהנים מרמה מסוימת של פרטיות, אך זה לא נכון. מדוע שלא יתנו לי את אפשרות הבחירה?" ציין. "תנו לי לשלם סכום מסוים כדי שתגנו בצורה טובה יותר על המידע שלי ולא תעבירו אותו למפרסמים".

מפייסבוק לא נמסרה תגובה לדברים.

סטיב ווזניאק, צילום: גטי סטיב ווזניאק | צילום: גטי סטיב ווזניאק, צילום: גטי

באפריל אשתקד סגר ווזניאק את החשבון שלו. "פייסבוק הכניס לחיי יותר דברים שליליים מחיוביים", כתב לפני המהלך. "לאפל יש דרכים בטוחות יותר לחלוק דברים, ואני עדיין יכול להסתדר עם שיטות אולד-סקול כמו מיילים והודעות".

ווזניאק אינו לבד בביקורת שלו. גם המנכ"ל הנוכחי של אפל, טים קוק לא חסך במילים נגד חברות טכנולוגיה שמתמקדות בהיוון מידע אישי. "לאחרונה נראה שהתעשייה הופכת להיות ידועה בשל המצאות פחות אציליות: התפיסה שאפשר לקבל קרדיט מבלי לקחת אחריות על המעשים", אמר בנאום שנשא ביוני בטקס סיום הלימודים באוניברסיטת סטנפורד. "אנחנו נתקלים בזה בכל יום, בכל הפרת מידע, בכל הפרת פרטיות, בכל פעם שאנחנו מעלימים עין מנאומי שנאה, מפייק ניוז שמרעילים את השיח הלאומי, הבטחות השווא בתמורה לטיפה אחת מהדם שלכם". עוד הוסיף באותו הנאום: "זה נשמע קמת מטורף שצריך להגיד את זה בקול, אבל אם בונים מפעל של כאוס, אי אפשר להתחמק מאחריות ליצירת הכאוס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות