אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
5 סיבות לכך שהשקל ימשיך להתחזק צילום: בלומברג

פודקאסט כלכליסט

5 סיבות לכך שהשקל ימשיך להתחזק

כשבוחנים את הסביבה הכלכלית של ישראל בטווח הארוך, קשה למצוא סיבות שלא תומכות בהתחזקות השקל. על כך דיברנו בפרק ה-64 של פודקאסט מנועי הכסף

11.07.2019, 17:14 | שי סלינס

שוק המט"ח הוא השוק הגדול בעולם. לפי ההערכות, מדי יום מתבצעות בו עסקאות בשווי של מעל לטריליון דולר. שוק זה בנוי על מסחר בין צמדי מטבעות, כאשר המשמעות היא שאנחנו נמצאים במשחק סכום אפס - אם מטבע אחד מתחזק, מטבע אחר נחלש. סוג של מלחמה בלתי נגמרת בין מטבעות שמאחוריהם עומדות מדינות שכל אחת דואגת לטובתה בלבד.

בימים האחרונים, במיוחד לאחר החלטת הריבית האחרונה של בנק ישראל מוקדם יותר השבוע, הדולר והיורו נחלשים מול השקל. למעשה, נכון יותר להגיד שהשקל הוא זה שמתחזק מול מטבעות אלו - וזאת למרות שהיורו והדולר נחשבים למטבעות מובילים כמעט מול כל מטבע אחר איתו הם נסחרים.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

5 סיבות לכך שהשקל ימשיך להתחזק
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן5 סיבות לכך שהשקל ימשיך להתחזק

מגמת ההתחזקות של השקל אינה חדשה ואינה ייחודית לימים או לחודשים האחרונים. מדובר במגמה של הטווח הארוך שנתמכת על ידי לא מעט גורמים מאקרו כלכליים הקשורים לכלכלה הישראלית. אינדיקציה לכמה חזק השקל קיבלנו מבחינת ביצועי המטבעות המובילים בעולם מתחילת השנה, כאשר השקל הגיע למקום השני מבחינת תשואות מול הדולר. הראשון אגב, הוא הרובל הרוסי עם זינוק של מעל ל-10% מול הדולר מתחילת 2019.

מבין מכלול הסיבות, בחרנו בפרק ה-64 של פודקאסט מנועי הכסף עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות, אורי גרינפלד, את 5 הסיבות הבולטות שלדעתנו ימשיכו לתמוך בהמשך המגמה של התחזקות השקל - בטווח של ה-3-5 שנים הבאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אחרי הבחירות ואפילו לפני שקל קורס מול הדולר
ויש 100 סיבות לכך שכולם, גם הכותב הנכבד, יודעים. שקל חזק יגרום לכך שמוצרים ישראלים יאבדו שווקים ותחרות בעולם מאוד קשה. אבטלה תגדל משמעותית, מחירי דירות יצנחו. זאת טפשות גמורה להסתכל על כלכלה של מדינה קטנה עם פחות תושבים מעיר גדולה בעולם כאיזושהי פלנטה שלא קשורה לכלום. עוד לא דיברנו על גירעון עצום, כמו במדינות עולם השלישי. חרדים, ועדים, בור הביטחון ושאר אינטרסנטים מוצצים תקציבים עצומים ולא מייצרים כלום למשק. מישהו צריך לשלם על כל זה? מי אתם חושבים? הדרך הכי פשוטה וזה מה שיעשה בנק ישראל היא פיחות
כלכלן שפוי  |  12.07.19
5.
שני דברים.1. הכלכלה בארה"ב בזבל.2. ישראל פורחת.אפילו הסינים הפסיקו להחזיק דולרים.
בקר טוב לכם. בארה"ב מייצרים רק בורסה הוליווד פוטבול ורעש. כל היצור במזרח. הדולר שווה 2.5 ש"ח מקסימום. תתעוררו. למה בנק ישראל מחזיק 110 מיליארד דולר. מי הטמבל המתנשא והמנותק שמחליט עלנו. מי ישלם על ההפסדים. די לחגיגה של הפלצנים.
אהרן  |  11.07.19
לכל התגובות