אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סינגפור: הצמיחה ברבעון השני - האטית בעשור האחרון צילום: Aspire

סינגפור: הצמיחה ברבעון השני - האטית בעשור האחרון

התמ"ג צמח ב-0.1% ברבעון לעומת הרבעון המקביל אשתקד - הרבה מתחת לתחזיות והרמה הנמוכה ביותר מאז 2009; בהשוואה לרבעון הקודם הצטמק התמ"ג ב-3.4% - ההצטמקות החדה זה שבע שנים

12.07.2019, 10:26 | שירות כלכליסט

כלכלת סינגפור הציגה ביצועים גרועים ברבעון השני של השנה, ואת הצמיחה השנתית האטית ביותר בעשור האחרון, כמו גם הצטמקות חדה לעומת שלושת החודשים הקודמים, בעוד שפעילות מגזר הייצור ממשיכה לדעוך - כך מראה מידע שפורסם מוקדם יותר היום (ו').

קראו עוד בכלכליסט

התוצר המקומי הגולמי גדל ב-0.1% ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל אשתקד, הרבה מתחת לתחזית של 1.1% שהתקבלה בסקר של רויטרס. זוהי הצמיחה האטית ביותר שנה-אחר-שנה של התמ"ג הסינגפורי מאז 2009, אז נפל שיעורו ב-1.2%.

על בסיס רבעוני, עונתי מותאם ושנתי, קטן התמ"ג הסינגפורי ב-3.4% בחודשים אפריל-יוני לעומת שלושת החודשים הקודמים, כך מסר משרד המסחר והתעשייה הסינגפורי. סקר של רויטרס הציג תחזית התרחבות רבעונית שולית של 0.1%. ברבעון הראשון צמח התמ"ג ב-3.8% לעומת הרבעון הקודם. זוהי ההצטמקות הרבעונית הגדולה ביותר זה שבע שנים, מאז הירידה של 4.1% שאירעה ברבעון השלישי של 2012 לעומת הרבעון שקדם לו, על בסיס עונתי-מותאם ושנתי.

סינגפור, צילום: שאטרסטוק סינגפור | צילום: שאטרסטוק סינגפור, צילום: שאטרסטוק

הנתונים של הרבעון השני הינם "די אסוניים... והרבה מתחת לתחזיותינו הגרועות ביותר", כך אמרה סלינה לינג, ראש מחלקת האוצר והאסטרטגיה בבנק OCBC, והוסיפה שהבעיה העיקרית נותרה תחום הייצור. ברבעון השני של השנה הצטמק מגזר הייצור ב-3.8% לעומת שנה קודם לכן, וזאת אחרי שהצטמק ב-0.4% ברבעון הראשון של השנה.

הרשויות בסינגפור אמרו מוקדם יותר שבכוונתם לנתח את תחזית הצמיחה השנתית של המדינה ב-2019 שעומדת על 1.5%-2% וכמה אנליסטים טוענים שהמדינה עלולה להידרדר למיתון ב-2020. לינג אמרה שהיא מצפה שהרשויות יורידו בקרוב את תחזיות הצמיחה השנתיות ל-0.5%-1.5%.

תפוקת מגזר האלקטרוניקה, שהוא המנוע העיקרי מאחורי כלכלת סינגפור בשנתיים האחרונות, ירדה במאי זה החודש השישי ברציפות בעוד שהייצוא בתחום רשם את הירידה הגדולה ביותר שלו מזה שלוש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות