אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: נטיל סנקציות על חברות אמריקאיות שימכרו נשק לטייוואן צילום: בלומברג

סין: נטיל סנקציות על חברות אמריקאיות שימכרו נשק לטייוואן

השבוע הכריז הפנטגון על עסקה למכירת 108 טנקים ו-250 טילי סטינגר לטייוואן בהיקף 2.2 מיליארד דולר - בסין דורשים לבטל את העסקה

13.07.2019, 08:50 | שירות כלכליסט

סין הודיעה כי בכוונתה להטיל סנקציות על חברות אמריקאיות שיהיו מעורבות בעסקה בשווי 2.2 מיליארד דולר למכירת כלי נשק לטייוואן, זאת בטענה כי העסקה פוגעת בריבונות ובביטחון הלאומי של סין. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. 

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה הסינית מגיעה לאחר שמוקדם יותר השבוע הכריז הפנטגון כי משרד החוץ האמריקאי אישר את מכירת כלי הנשק לבקשתה של טייוואן. העסקה כוללת 108 טנקים ו-250 טילי סטינגר, המיוצרים על ידי רייתיאון (Raytheon). לפי הממשל האמריקאי, המכירה לא תשנה את האיזון הצבאי הבסיסי באיזור, אך בסין דורשים בכל זאת את ביטול העסקה.

הפנטגון, צילום: בלומברג הפנטגון | צילום: בלומברג הפנטגון, צילום: בלומברג

נשיאת טייוואן צאי אינג-וֶן מבקרת בסוף השבוע בניו יורק בדרכה לביקורים מדיניים אצל בנות הברית בקאריביים. עם זאת, סין גינתה גם את הביקור הזה. דובר של משרד החו הסיני מסר כי מכירת הנשק האמריקאית מהווה הפרה בוטה של החוק הבינלאומי ושל הנורמות הבסיסיות של יחסים בינלאומיים.

עוד הוסיף הדובר כי מדובר בהפרה של מדינות "סין אחת", במסגרתה ארה"ב לא מכירה רשמית בריבונות של טייוואן. "על מנת להגן על האינטרסים הלאומיים שלנו, סין מתכוונת להטיל סנקציות על חברות אמריקאיות שיהיו מעורבות במכירת הנשק לטייוואן", הדגיש הדובר.

ממשרד החוץ האמריקאי לא הגיבו על ההודעה. גם החברות המעורבות לא מסרו תגובה. עם זאת, בשלב זה לא ברור אם בכלל המהלך הסיני ישפיע על החברות האמריקאיות, שכן הן גם ככה לא מורשות לעשות עסקים עם הממשלה הסינית מאז טבח כיכר טיאנמן ב-1989.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות