אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלוש שנים מהרכישה: אורקל סוגרת את הפעילות של ראבלו הישראלית צילום: אוראל כהן

שלוש שנים מהרכישה: אורקל סוגרת את הפעילות של ראבלו הישראלית

ראבלו, שעוסקת בתחום הענן, הוקמה ב-2011 על ידי בני שניידר ורמי טמיר. אורקל רכשה את פעילותה בשנת 2016 תמורת 430 מיליון דולר. לאחרונה פיטרה אורקל כמה עשרות עובדי ראבלו, כחלק מגל קיצוצים גדול

13.07.2019, 12:41 | מאיר אורבך

לא כל הרכישות מגיעות לסוף טוב, וככל הנראה כך נראית הרכישה של ראבלו הישראלית. חברת אורקל הודיעה בימים האחרונים ללקוחותיה על כוונתה לסגור את פעילות הענן של ראבלו הישראלית שאותה רכשה ב-2016 ב-430 מיליון דולר. אורקל תלתה תקוות רבות ברכישה של החברה הישראלית כחלק ממאמץ של חברת הענק להתחרות בפעילות של ענקיות אחרות בתחום הענן דוגמת אמזון, גוגל, מיקרוסופט, יבם ואחרות.

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה פיטרה אורקל כמה עשרות עובדים שעבדו בראבלו, כחלק מגל פיטורים גדול. ככל הנראה הפיטורים בראבלו היו כחלק מסגירת הפעילות המתוכננת. באורקל ישראל הועסקו לפני הפיטורים כ-400 עובדים, מתוכם 80 בראבלו. לאחר הפיטורים נשארו בפעילת של ראבלו עשרות בודדות של עובדים.

בכירים בענף אינם מופתעים מהסגירה של הפעילות, בעיקר לנוכח ההיסטוריה של אורקל ברכישה של חברות וסגירה של הפעילות שלהן. אורקל רכשה בעבר בישראל את דימנטרה, פרימוורה, פרוסייט והייפרול.

רמי טמיר ובני שניידר, מייסדי ראבלו, צילום: אוראל כהן רמי טמיר ובני שניידר, מייסדי ראבלו | צילום: אוראל כהן רמי טמיר ובני שניידר, מייסדי ראבלו, צילום: אוראל כהן

ראבלו הוקמה ב־2011 על ידי היזמים הסדרתיים בני שניידר ורמי טמיר. החברה פיתחה מערכת ענן שאיפשרה לחברה להיות מעין מפעיל וירטואלי ואפשרה לחברות להגר ממערכות המחשוב שלהן לעולם הענן הציבורי. ראבלו גייסה 54 מיליון דולר והאקזיט שלה נחשב אחד הטובים מבחינת החזרים למשקיעים שכללו בין היתר את סקויה, בסמר ו-NVP.

בכירי החברה בראשות שניידר וטמיר עזבו את החברה ואינם מעורבים בה מזה זמן וכיום הקימו חברה חדשה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות