אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אני מתביישת": מהנדסים באמזון מביעים תמיכה בשביתת המחסנאים צילום: בלומברג

"אני מתביישת": מהנדסים באמזון מביעים תמיכה בשביתת המחסנאים

עובדי המחסן במיניסוטה מתכוננים לשבות בשבוע הבא במחאה על תנאי עבודתם, וקבוצה של מהנדסים לא מהססת לתמוך; "התנאים לא אנושיים", כתב אחד מהם

13.07.2019, 16:00 | שירות כלכליסט
קבוצה של מהנדסים באמזון תומכים בפומבי בשביתה המתוכננת בשבוע הבא של עובדי מחסן החברה במיניסוטה. חלקם אפילו מתכוונים להגיע למקום ולהשתתף בהפגנות המתוכננות ליום המכירות הגדול של החברה, פריים דיי.

קראו עוד בכלכליסט

"כעובדת אמזון אני מתביישת ביחס לעובדים במחסנים", כתבה העובדת ננסי אורבן בפוסט ששיתפו ארגוני העובדים. "זה מביש שבעוד שאמזון בוחרת להיות המובילה בתעשייה בתחומים רבים, היא מאפשרת שחלק ממדיניות התעסוקה שלה תכלול תנאים לא אנושיים", כתב עובד נוסף. ואילו פוסט אחר גינה את היעדים הגבוהים שמוצבים בפני העובדים: "אני תומך בעובדי המחסן במיניסוטה ומאחל שיורידו את המכסות לטובת תנאי עבודה בטוחים ונוחים יותר", כתב אותו עובד.

 , צילום: Mike Segar צילום: Mike Segar  , צילום: Mike Segar

העובדים במיניסוטה שמתכננים את השביתה דורשים שכר גבוה יותר, הפחתת העומס בעבודה והזדמנויות לקידום. באמזון מסרו בתגובה להכרזה על השביתה כי הם משלמים לעובדים שכר מינימום של 15 דולר לשעה ומעניקים להם הטבות כמו ביטוח בריאות, חופשת לידה, שכר לימוד והכשרה. בנוסף, השבוע חשפה אמזון תוכנית להכשיר 100 אלף עובדים בתחומי הטכנולוגיה, כולל תוכניות הכשרה המיועדות לעובדי המחסנים ללימוד קידוד.

על אף היוזמות, אמזון ממשיכה לספוג ביקורת על היחס לעובדי המחסנים שלה. לאחרונה היא אפילו כיכבה בתכנית הסאטירה של ג'ון אוליבר ב-HBO, שראיין עובדים שסיפרו על היעדים הגבוהים מדי, היעדר הפסקות שירותים ופעולות נגד התאגדותם.

מאמזון נמסר בתגובה כי מדובר היה בהצגה לא נכונה של הדברים. בכל זאת, החברה ממשיכה לחטוף האשמות על היחס שלה לעובדים שהוא כאל רובוטים, כשלפי חלק מהדיווחים היא משתמשת במערכת אוטומטית שמנטרת את ביצועי העובדים ויכולה אפילו להכין את המסמכים הנדרשים כדי לפטרם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות