אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התביעה: ג'פרי אפשטיין שיחד שני אנשים כדי שלא יעידו נגדו צילום: AP

התביעה: ג'פרי אפשטיין שיחד שני אנשים כדי שלא יעידו נגדו

לפי מסמכים שהגישה התביעה בארה"ב לבית המשפט, איש העסקים שנעצר בחשד לעבירות מין בקטינות העביר 350 אלף דולר לשני עדים פוטנציאלים כדי למנוע עדות נגדו

13.07.2019, 17:01 | שירות כלכליסט
איש העסקים האמריקאי ג'פרי אפשטיין, שנעצר השבוע, שילם לשני עדים פוטנציאלים סכום כולל של 350 אלף דולר על מנת שלא יעידו נגדו בחקירה שהתנהלה סביב החשד ששידל קטינות למין, כך חשפו אתמול (ו') התובעים בפרשה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המסמכים שהוגשו לבית המשפט הפדראלי במנהטן, אפשטיין העביר את הכסף לשני העדים, שנותרו בעילום שם. התובעים גילו את התשלומים באמצעות מסמכים שהשיגו ממוסד פיננסי.

ג ג'פרי אפשטיין | צילום: AP ג

אפשטיין (66) נעצר ב-6 ביולי בניו ג'רזי. הוא כופר באשמות נגדו הכוללות ניצול מיני וקשירת קשר, עבירות שהעונש המקסימלי עליהן עומד על 45 שנות מאסר.

על פי כתב האישום, אפשטיין ארגן שנערות מתחת לגיל 18 יבצעו בו "עיסויים" ואקטים מיניים אחרים בבתיו בניו יורק ובפלורידה. הוא אף שילם לחלק מהבנות לגייס נערות נוספות. האישומים נוגעים לשנים 2002-2005.

כתב אישום דומה כבר הוגש נגדו ב-2007, אך אז הגיע להסדר טיעון שאפשר לו להימנע מעונש מאסר. בשימוע שנערך לו ביום חמישי ביקש אפשטיין להשתחרר למעצר בית באחוזתו במנהטן, ואף הציע לשלם מכיסו על האבטחה. אולם, התובעים טענו כי הראיות לכך ששיחד עדים בשילוב החשש שינצל את הונו כדי להימלט מהמדינה מחייבים כי יישאר במעצר עד תום ההליכים.

לפי התובעים, אפשטיין שילם בנובמבר 100 אלף דולר לאדם שמופיע בכתב האישום מ-2007 כשותף אפשרי לפשע. כמו כן, בדצמבר שילם 250 אלף דולר לאדם נוסף. התשלומים הועברו זמן קצר לאחר שבעיתון "מיאמי הרלד" החלו לפרסם סדרת כתבות על אפשטיין, שידוע בשל קשריו עם פוליטיקאים ובני מלוכה.

ביום שני ימשיך השימוע לבקשתו של אפשטיין להשתחרר בערבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות