אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתום 5 שעות בעלטה חודשה אספקת החשמל למנהטן צילום: AFP

בתום 5 שעות בעלטה חודשה אספקת החשמל למנהטן

כ-40 אלף בתי אב לאורך 30 רחובות נותקו מחשמל בניו יורק למשך שעות, בשל תקלה שמקורה כנראה בשריפה בשנאי. הצגות בוטלו, מדיסון סקוור גרדן פונה במהלך הופעת ג'ניפר לופז וחלק ממסכי כיכר טיימס כבו

14.07.2019, 07:50 | ynet
התפוח הגדול נחשך ליותר מארבע שעות: הפסקות חשמל שמקורן ככל הנראה בתקלה מכנית החשיכו את ניו יורק בערב שבת (זמן מקומי), וגרמו לניתוקם של כ-45 אלף בתים לאורך 30 רחובות - מכיכר טיימס ועד רחוב 72 וברודווי. שיבושים הורגשו בקווי התחבורה הציבורית - רכבות תחתיות נעצרו, הצגות בוטלו, מסעדות נסגרו, והמדיסון סקוור גרדן המפורסם פונה מאנשים באמצע הופעה של הזמרת ג'ניפר לופז. גם חלק מהמסכים בכיכר טיימס כבו.

רק יותר מארבע שעות לאחר הדיווחים הראשוניים על הפסקת חשמל הודיעו בניו יורק כי החשמל חזר לכל הצרכנים. הפסקת החשמל לא הובילה לנפגעים. תושבים המתגוררים בעיר סיפרו במהלכה ל-ynet במייל האדום: "שוטרים וכבאים נמצאים בכל מקום, סירנות עולות ויורדות. יש תחושה של כאוס".

חנות אפל כשעוד היה חשמל בעיר (ארכיון), צילום: גטי אימג חנות אפל כשעוד היה חשמל בעיר (ארכיון) | צילום: גטי אימג'ס חנות אפל כשעוד היה חשמל בעיר (ארכיון), צילום: גטי אימג

שירותי הכבאות במנהטן מסרו כי הפסקות החשמל נגרמו ככל הנראה בשל שריפה בשנאי המרכזי, וגם ראש העיר ביל דה בלאזיו אמר לרשת CNN כי מדובר ב"תקלה מכנית ברשת החשמל". מחברת החשמל קון אדיסון נמסר כי "הצוותים עובדים במהירות להחזרת השירות", וייתכן כי התקלה תתוקן עד לחצות (שעון מקומי). מושל ניו יורק אנדרו קומו הורה לפתוח בחקירת נסיבות התקלה.

לפי הדיווחים, רוב הפסקות החשמל פגעו בעיקר באזור מידטאון מנהטן ובאפר וסט סייד, מכיכר טיימס ועד רחוב 72 וברודווי. עוד דווח כי שירותי הכבאות וההצלה הוזעקו לחלץ אנשים שנלכדו במעליות שהפסיקו לפעול. ג'ף אומלי המתגורר ליד הסנטרל פארק סיפר כי היה תקוע ברכבת התחתית במשך שעה ורבע: "היה חשוך לגמרי ולא ראינו את הדרך החוצה".

גילי סיפרה ל-ynet: "נדמה שכל האנשים יצאו לרחובות. המסעדות חשוכות, בתיאטראות בוטלו הצגות, הרבה שוטרים בצמתים, הרבה סירנות נשמעות. באזור הטיימס סקוור המערבי הכול חשוך, אבל במזרחי חלק כן מואר. מראה ממש מוזר".

התקלות אירעו בדיוק ביום שבו מציינת ניו יורק 42 שנים לתקלת החשמל הגדולה ששיתקה את העיר ב-1977. הפסקת חשמל משמעותית נוספת פקדה את העיר ב-2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות