אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדכון מדדים בבורסה: מי ייכנסו לת"א 35 ומי יצאו? צילום: בלומברג

עדכון מדדים בבורסה: מי ייכנסו לת"א 35 ומי יצאו?

הבורסה תפרסם בסוף השבוע את עדכון הרכב המדדים הרשמי, אך כיוון שהמועד הקובע לעדכון היה יום חמישי שחלף אנחנו מפרסמים את ההערכות שלנו לשינויים בהרכבי המדדים

14.07.2019, 08:55 | אורי טל טנא

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

עדכון הרכב המדדים הקרוב יכנס לתוקף ב-1 באוגוסט, ובאותו מועד קרנות הסל יצטרכו להתאים את האחזקות שלהן במניות לפי הרכבי המדדים החדשים ולפי המשקל החדש של המניות במדדים.

הבורסה תפרסם בסוף השבוע את עדכון הרכב המדדים הרשמי, אך כיוון שהמועד הקובע לעדכון היה יום חמישי שחלף אנחנו מפרסמים כאן את ההערכות שלנו לשינויים בהרכבי המדדים.

כל ההתאמות מלבד אלו של מדדי אלפאביתא צפויות להתבצע בשלב מסחר הנעילה ב-1 באוגוסט. ההתאמות של הרכב קרנות סמארט ביתא, שמתבססות על מדדי אלפאביתא, צפויות להתבצע באופן מדורג בשבוע שיסתיים ב-1 באוגוסט, אך חלק מהותי מהתאמות אלו צפוי להתבצע בשלב הנעילה של 1 באוגוסט. 

מבין מדדי אלפאביתא חישבנו רק את השינויים במדדי המומנטום (לא חישבנו את מדדי התנודתיות הנמוכה ומולטי-פקטור). מניות שייכנסו (או יצאו) למדד המומנטום החיובי צפויות לביקוש (או היצע) של כ-43 מיליון שקל. מניות שייכנסו (או יצאו) למדד המומנטום השלילי צפויות להיצע (או ביקוש) של כ-9 מיליון שקל, זאת כיוון שקרן סמארט ביתא של המניות הגדולות מבצעת שורט על מניות מדד המומנטום השלילי.

חישבנו את הביקושים וההיצעים שקרנות הסל צפויות להזרים למניות בשלב הנעילה של 1 באוגוסט. החישוב לא כולל את השפעת מדדי המומנטום (שרק חלק ממנה תתבצע באותו מועד). תוצאות החישוב מרוכזות בטבלת האקסל המצורפת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות