אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הריבית משקפת את הסיכון הנמוך": מגוריט השלימה גיוס אג"ח של 139.5 מיליון שקל צילום: שאול גולן

"הריבית משקפת את הסיכון הנמוך": מגוריט השלימה גיוס אג"ח של 139.5 מיליון שקל

בגיוס השתתפו גופים מוסדיים ובהם הפניקס, ילין לפידות, הלמן אלדובי ואי.בי.אי; בקרן הנדל"ן למגורים ציינו כי הריבית הצמודה של 1% נחשבת לנמוכה, ו"מגלמת את הסיכון הנמוך שהגופים המוסדיים והציבור רואים באגרות החוב שהנפקנו"

14.07.2019, 10:22 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קרן הריט למגורים מגוריט השלימה גיוס אג"ח להמרה בהיקף של 139.5 מיליון שקל. האג"ח גויסו בריבית של כ-1% צמוד מדד. להנפקה נרשם ביקוש ער של כ-360 מיליון שקל במכרז המוסדי וביקוש גבוה מאוד של כ-23.5 מיליון שקל במסגרת המכרז הציבורי.

קראו עוד בכלכליסט

לאגרות החוב מח"מ של 4.7 שנים. במגוריט ציינו כי גופים מוסדיים שונים נמנים על המשתתפים בגיוס, ובהם חברת הביטוח הפניקס, ובתי השקעות כגון ילין לפידות, הלמן אלדובי ואי.בי.אי. את ההנפקה הובילה אוריון חיתום.

ארז רוזנבוך, מייסד ויו"ר מגוריט, צילום: שאול גולן ארז רוזנבוך, מייסד ויו"ר מגוריט | צילום: שאול גולן ארז רוזנבוך, מייסד ויו"ר מגוריט, צילום: שאול גולן

במגוריט ציינו כי הריבית שבה גויסה הסדרה החדשה נחשבת לנמוכה, והיא דומה לרמת הריבית של סדרת האג"ח הקודמת. לחברה סדרה בודדה בבורסה שנסחרת בתשואה ברוטו של 0.96% ובמח"מ של 2.93 שנים. היקף סדרה א' נאמד ב-376 מיליון שקל.

לאחרונה הגדילה מגוריט את הונה העצמי באמצעות גיוסי הון של כ-32.5 מיליון שקל ממוסדיים, וכן באמצעות הנפקת מניותיה כחלק מהתמורה שאותה היא משלמת בעסקאות אותן היא מבצעת להגדלת נכסיה. דוגמה לכך באה לידי ביטוי במו"מ שעליו דיווחה החברה לרכישת 56 יחידות דיור בפתח תקווה בתמורה ל-130 מיליון שקל כאשר 15 מיליון שקל מתוכם ישולמו באמצעות הנפקת מניות מגוריט.

אם תושלם רכישת הדירות, גיוס החוב הטרי עשוי להיות מיועד למימון עסקה זו ולעסקאות לרכישת דירות נוספות, הן דירות מניבות והן דירות בהליכי תכנון ובניה, המיועדות להשכרה ארוכת טווח.

מצבת נכסיה של החברה עומדת על כ-760 דירות, שמתוכן כ-250 יחידות מאוכלסות. ארז רוזנבוך, יו"ר מגוריט, אמר כי "הריבית הנמוכה מגלמת את הסיכון הנמוך שהגופים המוסדיים והציבור רואים באגרות החוב שהנפקנו". מתי דב, מנכ"ל מגוריט, הוסיף כי "במקביל לפועלנו אנו מקווים כי גם הרגולטור יכיר בחשיבות הנושא ויתיר הקלות בתחום אשר יאפשרו את המשך הנגשת שכירות ארוכת הטווח לציבור והרחבתה למימדים משמעותיים החיוניים לשיפור מצב השוכרים בשוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות