אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מאיצה פיתוח של רובוט אלקסה ביתי ורמקול פרימיום צילום: שאטרסטוק

אמזון מאיצה פיתוח של רובוט אלקסה ביתי ורמקול פרימיום

פרויקט הרובוט, שמכונה Vesta, יתנייד על ארבעה גלגלים ויוכל לסייע במטלות בבית; הוא היה אמור להיחשף השנה, אך התעכב. במקביל לו, מפתחת החברה גם גרסת פרימיום של רמקול האקו, שיפנה לחובבי אודיו מושבעים

14.07.2019, 11:21 | רפאל קאהאן

אמזון מקדמת במרץ את פרויקט Vesta, במסגרתו מפותח רובוט ביתי. לפי דיווח של סוכנות בלומברג מסוף השבוע, צפוי וסטה להתנייד על ארבעה גלגלים ולסייע במטלות ביתיות.

קראו עוד בכלכליסט

ניתן יהיה לשלוט בו באמצעות הסייענית הקולית אלקסה, והוא ידע לעקוב אחר הבעלים שלו ברחבי הבית. מקורות שזכו לראות את אב הטיפוס מסרו לבלומברג שגובהו כגובה מותני אדם ממוצע, ושהוא נשען על מצלמות ורכיבי AI מתקדמים כדי לנווט בסביבות מורכבות.

רמקול חכם מסדרת אקו, צילום: שאטרסטוק רמקול חכם מסדרת אקו | צילום: שאטרסטוק רמקול חכם מסדרת אקו, צילום: שאטרסטוק

לפי הערכות, תכננה אמזון לחשוף את וסטה כבר השנה, אך בשל עיכובים שונים נראה שלא ייחשף לפני השנה הבאה. את הפיתוח מובילה חטיבת המו''פ הסודית של אמזון, Lab126, שעומדת בבסיס שלל מוצרי חומרה ותוכנה שמפעילה ומשווקת החברה כגון אלקסה או החנויות ללא קופות אמזון גו.

לצד הרובוט, מפתחת אמזון גם גרסה חדשה לרמקול האקו, שתצויד ברכיבי אודיו איכותיים ותזכה במחיר פרימיום תואם. הרמקול החדש נועד לפנות לאודיופילים ולהתחרות ישירות ברמקול ההומפוד של אפל וביצרניות אודיו מתמחות כגון סונוס.

אמזון נוהגת להשיק מוצרי חומרה בעיקר בסתיו - אך מדי פעם היא מפתיעה עם מוצרים מיוחדים בזמנים אחרים. עם זאת במקרה הנוכחי, הרובוט כנראה שלא יושק בקרוב והרמקול צפוי להגיע לשווקים עד סוף השנה הנוכחית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות