אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפה שם למטה: עמקים יפים ברחבי העולם צילום: שאטרסטוק

יפה שם למטה: עמקים יפים ברחבי העולם

מעמק עשר הפסגות שבקנדה, דרך קאלאלאו שבהוואי ועד עמק בארון בנפאל - מסע בעולם בין עמקים יפהפיים

06.09.2019, 22:05 | מערכת כלכליסט
צילום: wikimedia
1.עמק בארון, נפאל (Barun Valley): עמק זה שוכן בין רכסי ההימלאיה בבסיס הר מאקאלו. הוא מתפרש על פני כל הפארק הלאומי מאלאקו בארון, כך שבכל ביקור אפשר ליהנות מהנופים הן של העמק והן של הפארק. העמק מפורסם הודות למפלי המים הגבוהים שבו וכן הקניונים העמוקים והסביבה הירוקה העשירה.
צילום: שאטרסטוק
2.עמק האראו (Harau Valley), אינדונזיה: העמק הזה שוכן באזור מערב סומאטרה באינדונזיה ומציע נוף טבעי מהיפים בעולם, כולל הרים וסלעים, מבצרים ושדות אורז. הגישה לעמק נוחה ברגל, ומקומיים רבים פותחים את בתיהם לטובת המבקרים.
3.עמק סימפלון (Simplon Valley), איטליה: זהו עמק של האלפים השוכן בין שני רכסים בשם פנין ולפונטין. העמק מוקף בהרים גבוהים המטפסים לגובה של קרוב ל-4,000 מטרים. הוא נמצא בגבול בין שוויץ ואיטליה.
צילום: שאטרסטוק
4.עמק האא (Haa Valley), בהוטן: פירוש המילה האא בשפה המקומית הוא מוסתר, ואכן מדובר בעמק סודי שמעטים שמעו עליו ועל יופיו. בכל זאת, מדובר באחד המקומות הקסומים ביותר באסיה. מומלץ לבקר במקום בעיקר בחודשי האביב.
צילום: שאטרסטוק
5.עמק רומסדאל (Romsdal Valley), נורבגיה: עמק זה הוא הדובדבן שעל הקצפת בנורבגיה, שנחשבת לאחת המדינות היפות בעולם הודות בין השאר לאורות הצפון שאפשר לראות ממנה. לאורך העמק הזה זורם נהר, והוא מוקף ברכסי הרים גבוהים מכל הצדדים, שמגיעים לגובה של עד 1,500 מטרים.
צילום: שאטרסטוק
6.עמק עשר הפסגות (Valley of Ten Peaks), קנדה: עמק ציורי במיוחד השוכן בתוך פארק לאומי בקנדה. הוא מוקף בעשר פסגות יוצאות דופן ומרהיבות, וכולל גם את אגם מוריין בתוך הפארק עצמו. במקור הפסגות היו ממוספרות בלבד, אבל לאחרונה הפכו להיות קרויות על שם אנשים מכובדים מרחבי העולם.
צילום: שאטרסטוק
7.עמק קאלאלאו (Kalalau Valley), הוואי: העמק היפה הזה שוכן באי קאואיי, והוא כולל חופים מרהיבים במיוחד. עם זאת, כדי להגיע לחוף קאלאלאו צריך לוותר על המכונית או כל כלי תחבורה אחר שכן הגישה היחידה אליו היא ברגל במסלול שמאפשר לחקור את העמק כולו. העמק מאופיין גם בצמחייה ירוקה שופעת.
צילום: שאטרסטוק
8.לוצ'נטאל (Lotschental), שוויץ: מעבר ליופי של העמק הזה הוא נחשב גם לאחד הגדולים בשוויץ, והוא פתוח למבקרים שיכולים לחקור אותו ככל שירצו. הוא מתפרס על פני 27 ק"מ ומוקף בהרים ציוריים בגובה של עד 3,000 מטרים.
צילום: שאטרסטוק
9.עמק נוברה (Nubra Valley), הודו: נוברה שוכן במרחק של 150 ק"מ מהעיר לה, וביחד עם העמקים הסמוכים הוא יוצר עמק אחד רחב היקף. מבקרים שאינם הודיים חייבים לקבל אישור מיוחד כדי להיכנס למקום.
צילום: שאטרסטוק
10.עמק לאוטרברונן (Lauterbrunnen), שוויץ: העמק הזה הוא אחד החלקים המשמעותיים ביותר באלפיים השוויצרים וכולל לכל אורכו צוקים סלעיים ומפלים מדהימים. הגישה לעמק היא נוחה באמצעות נסיעה קצרה במכונית במסלול שכולל נופים מרשימים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות