אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוצא צו הקפאת הליכים לרשת האופנה דיסקרט, מונו שני נאמנים

פרסום ראשון

הוצא צו הקפאת הליכים לרשת האופנה דיסקרט, מונו שני נאמנים

השופט איתן אורנשטיין: "יש לאפשר הקפאת הליכים לחברה למשך תקופה מוגבלת על מנת לבדוק היתכנות להבראת החברה ולהצעת הסדר נושים שהוא עדיף מאשר פירוק". עוה"ד יואב בן פורת ואלונה בומגרטן מונו כנאמנים

14.07.2019, 13:35 | ליטל דוברוביצקי

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב השופט איתן אורנשטיין נעתר לפני זמן קצר (א') לבקשת רשת האופנה דיסקרט והוציא צו הקפאת הליכים לרשת ולבעליה יעקב גבאי. המשמעות היא כי לא ניתן לפתוח בהליכים משפטיים או לנהל הליכים כאלו נגד הרשת או בעליה. השופט איתן אורנשטיין מינה שני נאמנים לצורך הבראת הרשת: עוה"ד יואב בן פורת ואלונה בומגרטן.

השופט קבע בהחלטתו כי "התמונה המצטיירת הינה שקיימת הסכמה עקרונית של מרבית הנושים להקפאת הליכים לתקופה קצרה לחברה..יש לאפשר הקפאת הליכים לחברה למשך תקופה מוגבלת על מנת לבדוק היתכנות להבראת החברה ולהצעת הסדר נושים שהוא עדיף מאשר פירוק". הנאמנים הוסמכו על הניהול השוטף של הרשת.

יעקב גבאי, מנכ"ל רשת דיסקרט, צילום: דימה דאימונד יעקב גבאי, מנכ"ל רשת דיסקרט | צילום: דימה דאימונד יעקב גבאי, מנכ"ל רשת דיסקרט, צילום: דימה דאימונד

"כלכליסט"חשף ביום חמישי כי רשת האופנה הוותיקה דיסקרט המעסיקה כ-200 עובדים הגישה ביום חמישי בקשת הקפאת הליכים לבית המשפט המחוזי בתל אביב. זאת, לאחר שצברה חוב של כ-26 מיליון שקל.

השופט איתן אורנשטיין , צילום: שאול גולן השופט איתן אורנשטיין | צילום: שאול גולן השופט איתן אורנשטיין , צילום: שאול גולן

מדוב ר שחברת אופנה ישראלית, הפעילה משנת 1987, אשר מעצבת ומייצרת אופנת נשים. החברה מונה 45 סניפים מתוכם 16 במודל זכיינות (שהבקשה אינה מתייחסת אליהם), ומעסיקה כ- 200 עובדים באופן ישיר וכן מספקת עבודה לעוד כ-1,000 עובדי תפירה וייצור נוספים ברשות הפלסטינית.

במסגרת בקשת הקפאת ההליכים טענה הרשת באמצעות עו"ד עמית לדרמן ועידן מילר ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטביץ ושות' כי "הבקשה מוגשת בדחיפות, לאחר שבתחילת חודש זה (יולי) הודיעה חברת ויזה כאל באופן חד צדדי, מפתיע וללא כל התראה מוקדמת, כי היא מעכבת תחת ידיה כספי סליקת לקוחות החברה שלהם זכאית החברה בסך של כמיליון שקל וזאת לטענתה לאור 'שמועות' לכאורה (כך לטענתה של ויזה) בנוגע למצבה הכלכלי של החברה ו'חששות' בדבר אי יכולתה לעמוד בתחייבויותיה.

"זאת, למרות שהחברה עמדה ועומדת בכל התחייבויותיה כלפי חברת ויזה. ההודעה של חברת ויזה ניתנה 24 שעות בלבד לפני המועד (2.7.19) שבו היתה אמורה ויזה להעביר לחשבון החברה את כספי הסליקה של לקוחות החברה" ,נטען.

עו"ד חיות גרינברג המייצגת עובדים ברשת תמכה במתן צו הקפאת הליכים לרשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות