אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד ניצחון לבינה מלאכותית: רובוט הביס את שחקני הפוקר הטובים בעולם צילום: shutterstock

עוד ניצחון לבינה מלאכותית: רובוט הביס את שחקני הפוקר הטובים בעולם

הרובוט ששמו פלוריבס הביס 6 שחקני צמרת במשחק פוקר "טקסס הולדם" שנערך בטקסס; ההישג נחשב לאבן דרך בתחום התפתחות למידת המכונות - בזכות התמודדות סימולטנית של הרובוט עם יותר מיריב אחד

14.07.2019, 14:46 | שירות כלכליסט

רובוט הצליח להביס כמה משחקני הפוקר הטובים בעולם במשחק עם 6 שחקנים, בעוד ניצחון של האינטלגנציה המלאכותית על זו האנושית.

קראו עוד בכלכליסט

ההישג כבר נחשב לאבן דרך בהתפתחות תחום למידת המכונות, בזכות היכולת שהפגין הרובוט בהתמודדות הסימולטנית עם יותר מיריב אחד.

הבוט, ששמו פלוריבס (Pluribus), ניצח כמה שחקנים מובילים ב"טקסס הולדם" פוקר - שהוא הגרסה הפופולרית ביותר של משחק הפוקר - שעליהם נמנו דארן אליאס, המחזיק בכמות הגבוהה ביותר בעולם של תארי World Poker Tour, ואת כריס "ג'זוס" פרגוסון, שניצח עד היום שישה אירועי World Series of Poker.

פוקר , צילום: shutterstock פוקר | צילום: shutterstock פוקר , צילום: shutterstock

כל שחקן שיחק 5,000 ידיים של פוקר מול חמישה עותקים של פלריבס, אשר פותח ע"י מדענים מאוניברסיטת קרנגי מלון שבפיטסבורג, פנסילבניה, בשיתוף פעולה עם יחידת האינטלנגנציה המלאכותית של פייסבוק - Facebook AI.

בניסוי נוסף שכלל 13 שחקנים מקצועיים, שזכו כל אחד ביותר ממיליון דולר במשחקי פוקר במהלך הקריירה, שיחק פלריבס מול חמישה שחקנים בכל פעם בסך הכל 10,000 ידיים, וניצח גם בו.

פרופסור תומס סנדהולם הוא שפיתח את פלריבס בשיתוף עם נועם בראון ממחלקת מדעי המחשב של אוניברסיטת קרנגי מלון. "פלריבס הראה ביצועים על-אנושיים במשחק פוקר רב משתתפים, וזוהי אבן דרך בהתפתחותה של האינטלגנציה המלאכותית ותאוריית המשחקים.

"עד היום, אבני דרך מסוג זה הוגבלו למשחקים שכללו שני משתתפים בלבד. היכולת לנצח חמישה שחקנים במשחק כל כך מורכב פותחת אפשרויות שימוש חדשות באינטלגנציה מלאכותית, שתוכל מעתה לפתור מגוון רחב של בעיות במציאות," כך אמר סנדהולם.

ב-2015 בוט בשם AlphaGo, שנבנה ע"י החברה הבריטית Deep Mind שבבעלות גוגל, ניצח שחקן Go אנושי בפעם הראשונה בהיסטוריה. אלפא-גו קלט ועיבד אז ידע על המשחק הסיני שהצטבר במשך אלפי שנים, תוך 40 יום בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
שניכם צודקים
טקסס הולדם נחשב, על פי מערכת המשפט הישראלית, למשחק הימורים. למה? כי ברזולוציה של סיבוב אחד בלבד, יש משמעות רבה למזל. מצד שני, כאשר מתייחסים לטורניר, שבו יש כמובן הרבה סיבובים, ברור שזה משחק שמתבסס על מיומנות וכשרון. מערכת המשפט הישראלית מצמצמת את ההגדרה לסיבוב אחד בלבד, כי טכנית אדם יכול לאבד את כל כספו בסיבוב אחד.
ררר  |  14.07.19
5.
יש על זה 2 פודקאסטים מעניינים ב'עושים היסטוריה'
ויכוח האם טקסס הולדם מבוסס על שכל או מזל, וכראיה שזה שכל הביאו את נצחונות הבינה המלאכותית. באופן מפתיע, בית המשפט לא קיבל את הטענה שזה לא משחק הימורים. הטענה הייתה שמיעוט זניח מהשחקנים באמת משתמשים ביכולות שכליות והרוב בעיקר מסתמכים על נזל. כך או כך - ממליץ על הפודקאסט:)
עוז  |  14.07.19
לכל התגובות