אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט קבע: הפארק בעפולה ייפתח גם לערבים צילום: אלעד גרשגורן

בית המשפט קבע: הפארק בעפולה ייפתח גם לערבים

בעקבות תביעת ארגון עדאלה, השופט הבהיר כי ההחלטה לסגור את הפארק למי שאינם תושבי העיר אינה חוקית - ונתן תוקף של פסק דין להסכם שאליו הגיעו הצדדים

14.07.2019, 15:05 | אחיה ראב"ד, ynet

הפארק בעפולה ייפתח מעתה גם לערבים: בית המשפט המחוזי בנצרת, בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים, נתן היום (א') תוקף של פסק דין להסכם בין עיריית עפולה לארגון עדאלה שתבע אותה. על פי ההסכם, יבוטל האיסור על כניסת מבקרים שאינם תושבי העיר לפארק העירוני בעפולה - וכעת כל אדם יוכל להיכנס לפארק. עוד לפני הדיון הבהיר השופט לצדדים כי ההחלטה לסגור את הפארק למי שאינם תושבי עפולה איננה חוקית.

את העתירה הגישו נארימן שחאדה, שכניסתו לפארק נמנעה, וארגון עדאלה - המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל. הנתבעים היו ראש העיר אבי אלקבץ, מועצת העיר עפולה, החברה המפעילה את הפארק והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. בעקבות הבהרות השופט, הודיעו הצדדים על פתיחת הפארק "לכלל מבקריו, מבלי להודות ולהכיר בטענות צד כלפי משנהו".

פארק עפולה, צילום: אלעד גרשגורן פארק עפולה | צילום: אלעד גרשגורן פארק עפולה, צילום: אלעד גרשגורן

ההחלטה ניתנה לאחר שביום חמישי הודיע היועמ"ש מנדלבליט כי בכוונתו להתייצב בבית המשפט ולהביע התנגדות לסגירת הפארק. בהודעה שפרסם נכתב: "היועץ המשפטי לממשלה סבור כי החלטה על כניסה ושהייה בפארקים עירוניים - המהווים מרחב ציבורי משותף - אינה יכולה להתבסס על שיקולים

של גזע, דת, לאום, ארץ מוצא, מין, נטייה מינית או כל מאפיין טבוע אחר". עוד נכתב בהודעה: "החלטה שהתקבלה לכאורה על יסוד אחד השיקולים האמורים היא החלטה פסולה מכל וכל, שדינה להתבטל".

הפארק נסגר בעבר למי שאינם תושבי העיר למשך פרקי זמן מוגבלים, כגון חגים. אולם לפני כמה שבועות הוחלט על סגירה גורפת של המקום, למי שאינם תושבי העיר. העותרים טענו כי הסיבה לכך היא הרצון למנוע כניסת ערבים למקום.

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) בירך על ההחלטה לפתוח את הפארק. "שוב מסתבר שרק מערכת המשפט היא שעדיין מונעת את השתלטות הגזענות על כל תחומי החיים כאן", אמר פריג'. "אני מציע לראש העיר עפולה ללמוד את הלקח ולהתחיל לחפש כותרות של עשייה ולא של הסתה, שנאה וגיזענות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות