אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הרצת מניות אי.די.בי: איתי שטרום צפוי להשתחרר היום ממאסרו צילום: אוראל כהן

פרשת הרצת מניות אי.די.בי: איתי שטרום צפוי להשתחרר היום ממאסרו

ועדת השחרורים הורתה על שחרורו המוקדם של שטרום שהורשע בהרצת מניות אי.די.בי יחד עם נוחי דנקנר לאחר שהנשיא ריבלין חתם על בקשתו לקיצור עונשו. הוא ישוחרר לאחר שריצה כ-9 חודשי מאסר מתוך שנתיים שנקצבו לו

15.07.2019, 11:04 | גלעד מורג ורענן בן צור, ynet

ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט הורתה היום (ב') על שחרור מוקדם של בנקאי ההשקעות איתי שטרום, שהורשע בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות יחד עם איש העסקים נוחי דנקנר. הוא צפוי להשתחרר היום. עוד קודם לכן קיצר הנשיא, ראובן ריבלין, את עונשו משנתיים לשנה וחצי.

קראו עוד בכלכליסט

על שטרום נגזרו שנתיים מאסר בפועל, לאחר שבית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות והכפיל את העונש שהוטל עליו בבית המשפט המחוזי בת"א. הוא החל לרצות את עונשו בכלא מעשיהו באוקטובר 2018.

איתי שטרום , צילום: אוראל כהן איתי שטרום | צילום: אוראל כהן איתי שטרום , צילום: אוראל כהן

הנשיא ריבלין קיצר את עונשו של שטרום לאור תרומתו לחברה הישראלית, אז ייצגה אותו עו"ד איריס ניב סבג. את שטרום ייצגה בוועדה עו"ד שני אילוז שמסרה בתגובה: "אנחנו מברכים על ההחלטה".

דנקנר ושטרום הורשעו בכך שבסמוך להנפקה שבה גייסה אי.די.בי אחזקות 321 מיליון שקל מהציבור בפברואר 2012, הם סיכמו ביניהם ששטרום יבצע רכישות בהיקפים גדולים של מניות אי.די.בי אחזקות בבורסה במטרה למנוע את המשך ירידת שער מניית החברה, להעלותו ולהציג מצג של התעניינות במניה מצד קונים משמעותיים.

דנקנר הורשע גם בעבירות של הצגת פרט מטעה בתשקיף ודיווח כוזב במטרה להטעות משקיעים. העליון גזר עליו שלוש שנות מאסר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות