אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטר ת'יל קורא לממשלת ארה"ב לחקור את גוגל על "בוגדנותה" צילום: בלומברג

פיטר ת'יל קורא לממשלת ארה"ב לחקור את גוגל על "בוגדנותה"

המשקיע המפורסם טען שהנהלת החברה ויתרה על הזדמנות לעבוד עם הפנטגון ובמקביל מנסה לחזור לפעולה בסין, מה שאולי מעיד על חדירת סוכנים זרים להנהגתה. "ה-FBI וה-CIA צריכות לענות על השאלות הללו" אמר. "אשמח שישאלו אותן בצורה לא עדינה"

15.07.2019, 12:21 | רפאל קאהאן

המשקיע המפורסם פיטר ת'יל האשים את גוגל בכך שהיא "בוגדת" בארצות הברית: לפי דיווח של סוכנות בלומברג, אמר ת'יל בוועידה השמרנית הלאומית בוושינגטון שהחברה עובדת קרוב מדי לסין ומנסה להחזיר את הזמינות של מנוע החיפוש שלה במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

כדי לחזק את טענתו, הזכיר ת'יל את המקרה בו ביטלה גוגל פרויקט AI שבוצע בשיתוף הפנטגון, בשל מחאת עובדיה. עוד רמז ת'יל שסוכנים זרים אולי הצליחו לחדור לשורותיה של גוגל או אלפבית, החברה האם שלה. "ה-FBI וה-CIA צריכות לענות על השאלות האלה" אמר ת'יל. "אשמח שישאלו את השאלות בצורה לא עדינה".

פיטר ת פיטר ת'יל | צילום: בלומברג פיטר ת

ת'יל נחשב כאחד התומכים העיקריים של דונלד טראמפ בעמק הסיליקון. המאבק בין השמרנים האמריקאיים לחברות הטכנולוגיה מתבצע בחסות ההנחה שהן מייצגות גישה ליברלית ונוקטות בצעדים נגד השמרנים. הטענה העיקרית היא על סתימת פיות והטיית השיח. אחד ממארגני הכנס, הפילוסוף הישראלי יורם חזוני, יו''ר קרן אדמונד ברק שאירגנה את האירוע, מסר לבלומברג: "אנו רואים שמרנות כחלק מהלאומנות. פייסבוק וגוגל הן דוגמאות מעולות לטענות שאנו מעלים. הן מיזמים מדהימים, אך צריך לשאול האם האמריקאים נהנים מכך שהן מחליטות לבדן מה לצנזר".

ואולם, ת'יל עצמו אינו מאלה שטוענים שצריך לפרק את גוגל או פייסבוק כפי שהציעו מחוקקים דמוקרטים לאחרונה. ככל הנראה, משום שהוא דירקטור בפייסבוק ואחד המשקיעים המוקדמים שלה. הרשת החברתית סייעה לעבות את הונו הנכבד ממילא בזכות מכירת פייפאל ועוד מספר השקעות מוצלחות בחברות טכנולוגיה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות