אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הפינטק Lendbuzz שמייסדיה ישראלים גייסה 150 מיליון דולר

חברת הפינטק Lendbuzz שמייסדיה ישראלים גייסה 150 מיליון דולר

החברה מפעילה שירות אשראי לרכישת רכב בארה"ב עבור צרכנים ללא היסטוריית אשראי במדינה. הסבב הורכב מהשקעת 20 מיליון דולר שהובילה קרן 83North, וגיוס חוב של 130 דולר בהובלת בנק הפועלים, בנק דיסקונט ו-ויולה קרדיט

15.07.2019, 14:44 | מאיר אורבך
חברת הפינטק האמריקאית לנדבאז (Lendbuzz), שנוסדה ע"י הישראלים אמיתי קלמר וד״ר דן רביב, גייסה 150 מיליון דולר בחוב והון. את גיוס ההון של כ-20 מיליון דולר הובילה קרן 83North בהשתתפות המשקיעים הקיימים. את גיוס החוב של כ-130 מיליון דולר הובילו BHI (פעילות בנק הפועלים בארה"ב), בנק דיסקונט בניו יורק ו-ויולה קרדיט מקבוצת ויולה וחברת ביטוח גדולה. הגיוס הנוכחי הושלם כדי להמשיך ולתמוך בצמיחה המואצת של החברה, לאחר שהשלימה גיוס חוב של 30 מיליון דולר רק לפני שנה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מעמידה אשראי לרכישת רכב עבור צרכנים שאין להם היסטוריית אשראי בארצות הברית. בשיחה עם כלכליסט אמר קלמר: "שוק האשראי לרכישת רכב בארצות הברית הוא שוק עצום של כטריליון דולר, ובתוכו נישה חסרת היסטוריית אשראי שלא יכולה לקבל הלוואות טובות לרכישת כלי רכב".

אמיתי קלמר וד"ר דן רביב, מייסדי החברה אמיתי קלמר וד"ר דן רביב, מייסדי החברה אמיתי קלמר וד"ר דן רביב, מייסדי החברה

מודל החיתום של לנדבאז מאפשר לה להעריך בצורה טובה את סיכון האשראי של צרכנים עם היסטוריית אשראי קצרה בארה״ב, שלרוב אינם מקבלים שירות בשל כך מבנקים מקומיים. החברה, משתפת פעולה עם סוכנויות רכב כדי להציע ללקוחותיה פתרונות מימון. "כיום אין לנו פעילות בישראל אבל לנוכח הכרותנו המעמיקה עם הטאלנטים בארץ, אנחנו בוחנים את האפשרות להקים מרכז פיתוח גם בה", סיפר קלמר. כיום מעסיקה החברה עשרות עובדים במשרדיה בבוסטון.

מהחברה נמסר שבמהלך 2018 צמח מספר ההלוואות החדשות שלה ב-320% והיא הגדילה את רשת שיתופי הפעולה שלה במדינות מפתח כקליפורניה ופלורידה. לפי הערכות שונות, בארה"ב ישנם יותר מ-43 מיליון תושבים זרים, 27 מיליון מתוכם הם עובדים מקצועיים; לנדבאז משרתת את השוק הגדול הזה, דרך מתן אשראי ללקוחות עם יכולת החזר גבוהה שכיום מוצאים את עצמם ללא פתרונות מימון מתאימים.

ד״ר רביב, סמנכ"ל טכנולוגיות בחברה, הוסיף: "פיתחנו פלטפורמת חיתום ייחודית המבוססת על מקורות מידע אלטרנטיביים כדי להעריך סיכוני האשראי. מערכת הלמידה העמוקה שפיתחנו ממשיכה להשתפר מדי חודש".

״לאחר שהשקענו במספר מחברות הפינטק המובילות בעולם, אנחנו שמחים להצטרף לחברת לנדבאז ולגבות את תכנית הצמיחה השאפתנית של החברה״, מסר ארנון דינור, שותף ב-83North. ״לנדבאז משרתת שוק גדול שאינו מטופל כיום, בעלת טכנולוגיית חיתום חדשנית, ומערכת הפצה ייחודית שתומכת בגידול המהיר של החברה״. 

״BHI החלה את מערכת היחסים עם לנדבאז ב-2018, ואנחנו שמחים להמשיך ולתמוך בצמיחת החברה עם הפיכתה לחברת פינטק משמעותית. אמר גבריאל חמני, מנכ"ל BHI. "מגזר הטכנולוגיה הנו אחד מהתחומים המרכזיים לאסטרטגיית הצמיחה של הבנק בארה"ב, ואנו מתמחים בהבנת המורכבות של האקוסיסטם הטכנולוגי בארה״ב. אנו מחויבים להצעת פתרונות בנקאיים ייחודיים ומגוון מוצרים חדשניים ליזמים מהמגזר הטכנולוגי".

״IDB נרגשת להתחיל לעבוד עם חברה מבטיחה כמו לנדבאז". מסר ריצ׳ארד מילר, סגן נשיא בכיר להלוואות מגובות נכסים ב-IDB Bank. "הגישה היזמית של לנדבאז תואמת את הערכים שלנו. אנו חותרים לספק את השירותים הבנקאיים הטובים ביותר ללקוחותינו בעזרת הניסיון הנרחב של הצוות שלנו באקוסיסטם הטכנולוגית, תוך מינוף מערכות היחסים העמוקות שלנו בתחום הפיננסי".

עידו ויגדור, שותף בויולה קרדיט: "אנו עובדים מזה זמן עם צוות היזמים המנוסה שמוביל את החברה ושמחים להמשיך ולתמוך בחברה בשלב הצמיחה הבא שלה. לנדבאז משרתת פלח שוק ייחודי שלא מטופל בשל ההישענות על מערכת דירוג האשראי המסורתי בארה"ב. אנו מאמינים כי השילוב של פוטנציאל השוק, הטכנולוגיה הייחודית העומדת בבסיס המוצר ומערכת ההפצה של החברה, ממקמת את לנדבאז היטב להמשך צמיחה מהירה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות