אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נובולוג מממשת אופציה לרכישת מניות המיעוט בטרגט-קייר ואינפומד תמורת 60 מיליון שקל צילום: EDWARD KAPROV

נובולוג מממשת אופציה לרכישת מניות המיעוט בטרגט-קייר ואינפומד תמורת 60 מיליון שקל

שתי החברות שבהן מתבצעת העסקה מספקות שירותי בריאות ללקוחות הקצה; נובולוג צפויה לרכוש את החלק הארי של החברות באמצעות הקצאת מניות ותשלום במזומן

15.07.2019, 16:06 | חזי שטרנליכט

נובולוג מדווחת על מימוש מוקדם מהצפוי של אופציית הרכש (CALL) שבה היא רוכשת את בעלי מניות המיעוט (49%) בחברות טרגט-קייר ואינפומד - תמורת 60.65 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעסקה שבה החלק הארי ישולם באמצעות הקצאה של מניות (44.9 מיליון שקל) והיתרה סכום של כ-15.8 מילייון שקל תשולם במזומן. המוכרים בטרגט-קאר ובאינפומד התחייבו בהסכם, לפי תנאים מסוימים, שלא למכור או להעביר את המניות של נובולוג שהם עתידים לקבל לידיים שלהם, לפחות עד מועד אישור הדוחות הכספיים ב-2021.

עירן טאוס מנכ"ל נובולוג מציין בשיחה עם "כלכליסט" כי הרציונל להקדמת מימוש האופציות היא הצמיחה המואצת בשתי החברות המדוברות. "הפעילויות האלה השתלבו בקבוצה שלנו בצורה מושלמת, מעל ומעבר לפעילויות שלנו." אומר טאוס ומוסיף "אנחנו רואים את פוטנציאל הצמיחה והתרומה לרווח של הקבוצה, ראינו הזדמנות מצוינת מאחר שגם השותף שלנו שמאמין בקבוצה הסכים לבצע עסקה שברובה התמורה שלה במניות. היה כאן שילוב של רתימת השותף לעניינים הכוללים של כלל הקבוצה".

לדבריו בנובולוג סבורים שביצועי החברה בפועל יהיו יותר טובים הודות למימוש. "היה יותר זול וטוב לבצע את המימוש עכשיו ואנחנו מרוויחים שיש לנו שותף מצוין שנרתם לכלל הפעילות והופך לבעלי מניות. הערכנו שהביצועים יהיו יותר גבוהים מהתחנות שנקבעו במקור, לכן הקדמנו".

שתי החברות שבהן מתבצעת העסקה מספקות שירותי בריאות ללקוחות הקצה. מימוש האופציה בחברת אינפומד צפוי להעשות כך שהתמורה הסופית בגין המימוש תהיה מכפיל של 7.5 פעמים על ממוצע רווחי אינפומד בשמונת הרבעונים האחרונים, זאת לפי תחזית מוסכמת לרווחי אינפומד ב-2020 ו-2021. כמוכן יתווסף חלק מהדיבידנד שצפוי באינפומד בשנים המדוברות. לאחר מימוש אופציית הרכש תחזיק נובלוג ב-100% מהחברה.

אודי פוזיס - בעל השליטה בנובולוג, צילום: EDWARD KAPROV אודי פוזיס - בעל השליטה בנובולוג | צילום: EDWARD KAPROV אודי פוזיס - בעל השליטה בנובולוג, צילום: EDWARD KAPROV

בעניין טרגט קאר, חישוב התמורה הסופית בנוגע למימוש האופציה יהיה מכפיל 6.5 פעמים ממוצע רווחי טרגט קאר בשמונת הרבעונים האחרונים, בהתאם לתחזית לרווחי טרגט קאר בשנים 2021 ו-2022. בנוסף יתווסף חלק מהדיבידנד הצפוי מטרגט קאר בשנים אלו. לאחר מימוש האופציה בטרגט קאר, תחזיק נובולוג במלוא המניות של טרגט קאר.

באפריל השנה יצאה קרן ההשקעות פימי של ישי דוידי מהשקעתה בחברת נובולוג, לאחר חמש וחצי שנים. פימי מכרה את יתרת ההחזקות שלה ורשמה בסיכומו של דבר רווח של 210 מיליון שקל. בין רוכשי המניות בחברה היה מורי ארקין המחזיק ב-9.03% ממניותיה. בעל המניות הגדול בנובולוג הוא אהוד פוזיס שמחזיק ב-38.97% מהון המניות שלה. נובולוג היא החברה הגדולה בישראל בתחום הפצת התרופות. החברה מפיצה מעל ל-10,000 מוצרים למעל ל-1,200 נקודות ברחבי הארץ ופועלת מול כל קופות החולים, בתי החולים, רשתות הפארם ובתי המרקחת הפרטיים. שווי השוק של החברה בבורסה, נאמד בכ-521.8 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
תסתכלו על השוק האמריקאי של הפצת תרופות
לשם נובולוג מכוונת, השוק האמריקאי הוא מאוד ריכוזי ונשלט על ידי מספר ענקים שמכתיבים בפועל את מחירי התרופות ללקוח הקצה והביטוחים. נובולוג כבר היום כמעט מונופול, פשוט לא מבוסס מספיק בגלל של קופות החולים עדיין יש מערכי רכש והפצה עצמאיים ,בערך, אבל לא יעילים.
גד  |  15.07.19
לכל התגובות