אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנוצ'ין: מטבע ליברה של פייסבוק מעורר חששות רציניים צילום: אליהו ינאי

מנוצ'ין: מטבע ליברה של פייסבוק מעורר חששות רציניים

שר האוצר האמריקאי אמר במסיבת עיתונאים כי המטבע הקריפטוגרפי עשוי לשמש למימון טרור ולהלבנת הון; "לא נרשה למפעילי הנכסים הדיגיטליים לפעול בצללים"

15.07.2019, 23:11 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, הביע היום (ב') דאגה לקראת ההשקה הצפויה של הליברה, המטבע הקריפטוגרפי של פייסבוק. במסיבת עיתונאים אמר מנוצ'ין כי המטבע עשוי לשמש מלביני הון וטרוריסטים, ומהווה בבחינת "נושא של הביטחון הלאומי" וסיבה לחששות רציניים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי CNBC, מנוצ'ין אמר כי "מטבעות הקריפטו כמו ביטקוין נוצלו לשימוש בלתי חוקי כמו פשעי סייבר, העלמות מס, סחיטה, הפצת תוכנות כופר, סמים וסחר בבני אדם". הוא אמר כי הוא לא חש בנוח לקראת השקת הליברה, וכי על פייסבוק לעשות "הרבה עבודה".

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

מסיבת העיתונאים התרחשה רק כמה ימים לאחר שהנשיא דונלד טראמפ צייץ בטוויטר כי הוא "אינו מעריץ" של מטבעות כמו הביטקוין וסבור כי פייסבוק צריכה רישיון בנק לשם כך. בעקבות זאת הביטקוין איבד 10% לרמה של כ-9,870 דולר.

מנוצ'ין אמר כי "לנשיא יש חששות ככל שזה נוגע לביטקוין ומטבעות קריפטו - אלא חששות לגיטימיים שיש לנו מזה זמן".

פייסבוק מסרה בתגובה כי "אנו מצפים לתגובות קריטיות מצד רשויות הרגולציה, בנקים מרכזיים ומחוקקים בעולם" וכי היא הודיעה על ההשקה שנה לפני המועד המתוכנן כדי לנהל שיחות עם גורמים אלה. דיוויד מרקוס, ראש קליברה, החברה הבת שמקימה פייסבוק כדי ליצור יישומים בעבור המטבע העתידי, מסר לקונגרס כי פייסבוק לא תשיק את ליברה לפני שהסוגיות הרגולטוריות בתחום זה יטופלו במלואן.

מנוצ'ין מסר שמשרד האוצר הבהיר לפייסבוק כמו גם למשתמשי ביטקוין כי עליהם להשתמש באותם אמצעי הגנה הנדרשים עבור מוסדות פיננסיים: "ביחס לליברה של פייסבוק, מטרתנו היא לשמור על יושרתה של המערכת הפיננסית שלנו ולמנוע את ניצולה לרעה. לא נרשה למפעילי הנכסים הדיגיטליים לפעול בצללים".

גם גורמים אחרים בוושינגטון קראו להגברת השקיפות סביב הפרויקט של פייסבוק. יו"ר הפד, ג'רום פאוול, אמר למשל בשבוע שעבר שיש לו "דאגות רציניות" בעניין, כולל בסוגיות הלבנת הון והגנת הצרכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות