אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי הדירות המפוקחות בניו יורק עתרו לביהמ"ש נגד החקיקה החדשה: לא חוקתית צילום: jdsdevelopment

בעלי הדירות המפוקחות בניו יורק עתרו לביהמ"ש נגד החקיקה החדשה: לא חוקתית

הטענות של העותרים הן כי החקיקה מפרה את התיקון החמישי לחוקה האמריקאית העוסק בלקיחת רכוש פרטי על ידי הרשויות מבלי שניתן פיצוי הולם

16.07.2019, 15:57 | חזי שטרנליכט

שני ארגונים המייצגים את בעלי הדירות המפוקחות בעיר ניו יורק הגישו אמש (ב') עתירה לביהמ"ש המחוזי במדינה נגד החקיקה החדשה שמסעירה את הענף.

קראו עוד בכלכליסט

ארגון ייצוב שכר הדירה (Rent Stabilization Association) והתוכנית לשיפור מגורים קהילתיים (Community Housing Improvement Program) עתרו לביהמ"ש המחוזי במזרח מדינת ניו יורק יחד עם 7 בעלי דירות פרטיים.

הטענות של העותרים הן כי החקיקה מפרה את התיקון החמישי לחוקה האמריקאית העוסק בלקיחת רכוש פרטי על ידי הרשויות מבלי שניתן פיצוי הולם. כמו כן החקיקה מפרה לטענתם את התיקון ה-14 לחוקה שנוגעת בהליך נאות (Due Process). העתירה גורסת כי שינויי החקיקה הנרחבים שיצאו לדרך לפני מספר שבועות מקפחות את הזכויות הבסיסיות של בעלי הדירות ומנשלות אותם דה פקטו מנכסיהם.

לפי המדווח בתקשורת האמריקנית בעתירה נטען כי לפי החקיקה החדשה שעברה במדינת ניו יורק, בעלי דירות שנמצאות תחת פיקוח שכר דירה, יתקשו מעתה, עוד יותר מבעבר, למנוע חידוש של חוזי שכירות חדשים למעט במקרים בודדים ושוליים. עוד נטען כי לפי כתב התביעה החקיקה בנוגע להמרת בניינים עם דירות מושכרות לדירות מסוג 'קונדו' שהפכה למסובכת וקשה מאוד, גם היא אינה חוקתית למעשה.

בקרב חברות הנדל"ן האמריקניות שגייסו חוב בתל אביב, דרך התאגדות באיי הבתולה הבריטיים (BVI) החקיקה הרלוונטית נוגעת בעיקר לחברת דה זראסאי של ג'ואל וינר. החברה מחזיקה בשתי סדרות אג"ח (ג' ו-ד') שנסחרות היום בירידות. התשואות של ג' נסחרות סביב 7.8% ו-ד' סביב 3.7%. החברה המחזיקה באלפי דירות בשכר דירה מפוקח, דיווחה בשבועות האחרונים בעקבות החקיקה כי להערכתה לא תושפע באופן מהותי לרעה ממנה.

דירה במנהטן, צילום: schaerfsystem דירה במנהטן | צילום: schaerfsystem דירה במנהטן, צילום: schaerfsystem

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות