אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסטלה תתחיל לייצר שוקולד עם סוכר טבעי מפולי הקקאו צילום: Nestle

נסטלה תתחיל לייצר שוקולד עם סוכר טבעי מפולי הקקאו

החברה המפורסמת מצאה טכניקה מקורית ופשוטה לייצר שוקולד בריא יותר ללא תוספת סוכר לבן - ורשמה על כך פטנט; בסתיו הקרוב נסטלה תשיק ביפן קיט-קט מריר עם 40% פחות סוכר מהקיט-קט הרגיל

16.07.2019, 17:02 | שירות כלכליסט

נסטלה, חברת המזון הגדולה בעולם, מצאה דרך לייצר שוקולד מבלי להוסיף לו סוכר. במקום, החברה מסתמכת על שאריות מצמחי הקקאו שמשמשים כממתיקים. המהלך הוא חלק מהמאמצים של חברות לעמוד בדרישות הצרכנים למזון בריא וטבעי יותר.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווחים, ענקית המזון משתמשת בטכניקה עליה רשמה פטנט כדי להפוך את הציפה הלבנה שמכסה את פולי הקקאו לאבקה שמכילה סוכר באופן טבעי. היא מתכוונת להשיק את המוצר החדש בסתיו הקרוב ביפן, אז תתחיל למכור חטיפי קיט קט עם 70% שוקולד מריר לפי המתכון החדש, שאינו כולל תוספת סוכר. עד כה, הציפה הלבנה לרוב הייתה נזרקת. התכנון בהמשך הוא למכור את החטיף החדש גם באירופה.

קיט קט של נסטלה , צילום: Nestle קיט קט של נסטלה | צילום: Nestle קיט קט של נסטלה , צילום: Nestle

לדבריו של אלכסנדר פון מיילו, שעומד בראש חטיבת הממתקים של החברה השוויצרית, בהמשך הכוונה היא להשתמש באותו התהליך ליצירת שוקולד חלב ושוקולד לבן. "השימוש בציפה הופך את השוקולד לאיכותי יותר", הוסיף. "סוכר הוא רכיב זול". השוקולד המריר החדש של נסטלה יכלול 40% פחות סוכר מהחטיפים המקבילים. כך למשל, חטיף קיט קט של שוקולד מריר רגיל מכיל 12.3 גרם של סוכר למנה. "הפחתת הסוכר היא דרך חדשנית לייצר שוקולד ולהשתמש במיטב של פולי הקקאו", סיכם פון מיילו.

המהלך של נסטלה מגיע בעוד שעל תעשיית המזון מופעל לחץ רב מצד הצרכנים והממשלות לייצר מוצרים בריאים יותר, זאת על רקע העלייה בשיעורי השמנת היתר ובשיעורי החולים בסכרת. הניסיון של נסטלה לייצר שוקולד בריא יותר עשוי לעזור למצב אותה כמובילה בתעשייה.

תחליף סוכר מהציפה הלבנה של פולי הקקאו, שבדרך כלל נזרקת, צילום: Nestle תחליף סוכר מהציפה הלבנה של פולי הקקאו, שבדרך כלל נזרקת | צילום: Nestle תחליף סוכר מהציפה הלבנה של פולי הקקאו, שבדרך כלל נזרקת, צילום: Nestle

"אנחנו גאים להביא לאוהבי השוקולד , שוקלד חדש המיוצר כולו מפרי הקקאו ובלי סוכר מזוקק", מסרה פטריס בולה, אחראית האסטרטגיה העסקית, השיווק והמכירות בנסטלה. "זה חידוש שמשתמש במתיקות הטבעית של ציפת הקקאו כדי לספק חוויית שוקולד טהורה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות