אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר פרגן, מפרגנים לו חזרה - נתן חץ, רועי ורמוס, קרן ספרה רכשו בהנפקת הגמל צילום: עמית שעל

אלטשולר פרגן, מפרגנים לו חזרה - נתן חץ, רועי ורמוס, קרן ספרה רכשו בהנפקת הגמל

אתמול השלימה חברת הגמל של אלטשולר את השלב המוסדי של הצעת המכר שלה, ש בו זכתה לשווי גבוה של 1.1 מיליארד שקל. בלטו בהיעדרם: המתחרים מגדל, כלל, מנורה, וגם ילין לפידות ואנליסט. חתמי ההנפקה יחגגו עם עמלה בגובה כ-4 מיליון שקל

16.07.2019, 20:40 | רחלי בינדמן

גילעד אלטשולר, מנכ"ל משותף ומייסד שותף בבית ההשקעות אלטשולר, ידוע בשוק כמי שתמיד מפרגן למנהלי קרנות השקעה וגידור בישראל, נותן להן צ'אנס ומשקיע בהן - כמובן בעיקר באלו שהוא מאמין בהן. אתמול השלימה בהצלחה חברת הגמל הצעת מכר של כ-25% ממניותיה לפי שווי של 1.1 מיליארד שקל לאחר שמחיר המינימום עמד על 900 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת הדרך השוק לא האמין שאלטשולר יוכל להשיג שווי בסדרי גודל כאלה אך הצמיחה האדירה של בית ההשקעות המוביל את התשואות בענף החיסכון ארוך הטווח עשתה את שלה. מתשקיף ההנפקה של חברת הגמל באלטשולר שחם, נראה שמנהלי הקרנות בישראל החזירו לו אמון כעת, ובגדול. בין המשקיעים הגדולים בהנפקה נכללות קרן הגידור ספרה, קרן הגידור נוקד קפיטל של רועי ורמוס ושלומי ברכה, קרן טריו וקרן הגידור ארביטראז' קפיטל וארביטראז' גלובל.

עוד הבעת אמון הדדית הגיעה מצידו של נתן חץ, דרך חברת אדוה ייעוץ פיננסי שהשקיעה בהנפקה 12 מיליון שקל. אלטשולר נמנה על אחד המשקיעים הגדולים בחברות הציבורית שבשליטת נתן חץ ובי תההשקעות מביע בו אמון לאורך שנים. גם חלק מהקולגות של אלטשולר הביעו אמון בחברת הגמל. הפניקס היה הגוף המוסדי המשמעותי ביותר שרכש בכספי עמיתים בהנפקה סכום של כ-40 מיליון שקל וגם בית ההשקעות אקסלנס, חברת הבת של הפניקס, נכנס כמשקיע עם עוד כ-10 מיליון שקל, לצד עוד כמה מיליונים שרכש עבור הנוסטרו של חברת הביטוח. גם בית ההשקעות פסגות נכנס בהיקף גבוה יחסית של קצת יותר מ-40 מיליון שקל אם כי לא באמצעות כספי העמיתים אלא דרך פסגות ניירות ערך (בית ההשקעות פסגות נמצא על המדף ומחזיק בחברת הגמל השניה בגודלה בישראל כך שהנפקה מוצלחת של המתחרה שלו, עשויה להשפיע לטובה על הפעילות של פסגות עצמה, לקראת מכירה עתידית).

משקיעים מוסדיים נוספים היו אפסילון בית השקעות, אלומות, איילון, קרנות הנאמנות של הראל, הנוסטרו של הראל, ומיטב דש ניהול תיקים. בלטו בהעדרם - מגדל, כלל ביטוח, מנורה, המתחרה הגדול ילין לפידות, ובית ההשקעות אנליסט. חתמי ההנפקה בהובלת רוסאריו חיתום ולאומי פרטנרס שצירפו חתמים נוספים צפויים לחגוג על הצעת המכר המוצלחת עם עמלה שצפויה להגיע ל-1.5% מהתמורה בהנפקה (כ-275 מיליון שקל, קרי כ-4 מיליון שקל).

נתן חץ, צילום: עמית שעל נתן חץ | צילום: עמית שעל נתן חץ, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות