אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריוס נכט הפך לבעל השליטה בביונדווקס - החברה גייסה 20 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

מריוס נכט הפך לבעל השליטה בביונדווקס - החברה גייסה 20 מיליון דולר

חברת הביומד המפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת - הנמצא בניסוי קליני שלב 3 - השלימה את הנפקת הזכויות; נכט מימש את כל זכויותיו בהנפקה ועם השקעה כוללת של 16.6 מיליון דולר הגיעה להחזקה של 42% מהון המניות של החברה

17.07.2019, 09:26 | מיקי גרינפלד

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מריוס נכט הפך לבעל השליטה בביונדווקס (BiondVax), לאחר הנפקת הזכויות שביצעה החברה. החברה קיבלה התחייבויות מבעלי מניות קיימים לכל תעודות הפיקדון האמריקאיות המוצעות (ADS) ומניותיה הרגילות, ובסך הכול 3,057,466 תעודות פיקדון ו-18,298,898 מניות. במסגרת ההנפקה גייסה ביונדווקס סכום כולל של 20 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ביונדווקס ביופארמה מפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת ומבצעת ניסוי קליני שלב 3. החיסון (M-001) פותח במטרה לספק הגנה רב-עונתית ורב-זנית נגד זני וירוס שפעת קיימים ועתידיים בבני האדם, כולל זני השפעת העונתית והמגפתית. ביונדווקס נסחרת בנאסד"ק בשווי של כמעט 40 מיליון דולר.

נכט, ממייסדי צ'ק פוינט המכהן כיו"ר חברת תוכנות האבטחה, מימש במלואן את כל הזכויות שהוצעו לו באמצעות קרן השקעות ההיי-טק שבבעלותו AIHT. בנוסף, הוא מימש אופציה לרכוש, תחת אותם תנאים של הצעת הזכויות, 2,203,640 תעודות פיקדון ו-141,538 מניות, אשר לא נרכשו על ידי בעלי מניות אחרים.

בסך הכל, השקעתו של נכט באמצעות AIHT במסגרת הנפקת הזכויות הסתכמה ב-16.67 מיליון דולר, ובכך הופך נכט לבעל שליטה (תחת חוקי החברות של ישראל) עם החזקה של כ-42% במניות ביונדווקס. את הנפקת הזכויות ליוו עוה"ד אילן גרזי ומארק המילטון ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ.

מריוס נכט, צילום: אוראל כהן מריוס נכט | צילום: אוראל כהן מריוס נכט, צילום: אוראל כהן

כספי הגיוס ישמשו לקידום פעילות החברה עד סוף שנת 2020, כולל הגדלת כושר הייצור והשלמת הניסוי הקליני בחיסון אוניברסלי לשפעת. כ-8,000 משתתפים מגויסים כעת לחלק השני של הניסוי, בהמשך ל-4,094 משתתפים שגויסו בחלק הראשון של הניסוי, קודם לעונת השפעת של 2018/19. תוצאות הניסוי צפויות להתפרסם עד סוף 2020.

ד"ר רון בבקוב, נשיא ומנכ"ל ביונדווקס, ציין כי "הסכום של 20 מיליון דולר שגויס בהנפקת הזכויות, יחד עם המימון האחרון שהתקבל מבנק ההשקעות האירופי בסך 4 מיליון יורו - אשר השלים מימון כולל מהבנק בהיקף של 24 מיליון יורו - יממנו את הפעילות שלנו עד לסיום הניסוי הקליני הפיבוטלי שלב 3 לבחינת יעילות חיסון השפעת שפיתחנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
בהחלט מעניין, בכלל חברה מעניינת
לא קראתי את הדוחות וחשוב מכך לא קראתי את תוצאות הניסויים או יותר נכון דוחות הניסויים. יחד עם זאת אם עברו עם חיסון לשלב 3 זה אומר שקיימת תוכלת כלכלית משמעותית כלשהי, ייצרה מכך זה אומר שיש תוכלת לטכנולוגיות והשיטות שבפיתוח החיסון. מלבד הפגנת אמון בחברה המהלך של נכט מעניק לו שליטה מלאה בפיתוח העסקי ונכסי החברה. זה לא אומר שהוא בהכרח רואה פוטנציאל בוננזה במוצר אלא רואה מצב שבו יהיו לו אינטרסים שונים ממשקיעים אחרים. דוגמא צינית במיוחד לעשות "אקזיט" לבד על ידי מכירת השליטה לצורך קבורת המוצר..
גד  |  17.07.19
לכל התגובות