אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא בורסת היהלומים לשעבר: "אין הצדקה למינוי כונסי נכסים לחברה שלי" צילום: אוראל כהן, עמית שעל

נשיא בורסת היהלומים לשעבר: "אין הצדקה למינוי כונסי נכסים לחברה שלי"

בנק דיסקונט ביקש למנות כונס לחברה של היהלומן אבי פז בשל חוב נטען של 8 מיליון דולר. פז לביהמ"ש: "החברה פועלת ובחודשים האחרונים פרעה לבנק מאות אלפי דולרים"

17.07.2019, 13:09 | ליטל דוברוביצקי

חברת היהלומים הוותיקה "אבי פז פנסי" בשליטת אבי פז, יהלומן ותיק ולשעבר נשיא בורסת היהלומים בישראל מתנגדת לבקשת בנק דיסקונט למנות לה כונסים זמניים. "מינוי כונסי נכסים לרכוש החברה יביא סוף לפעילותה, תוך הסבת נזקי עתק. אין אמת בטענה כאילו מנהלי החברה 'ניתקו קשר' עם נציגי הבנק או שלא ניתן היה להשיגם. מנהלי החברה היו ועודם זמינים לכל פנייה של הבנק". כך מתצהיר שהגיש פז לבית משפט. פז כתב, "החברה פועלת ובחודשים האחרונים פרעה לבנק מאות אלפי דולרים על חשבון החוב הנטען. אין כול הצדקה למינוי כונסי נכסים ויש לאפשר לחברה להמשיך ולפעול".

תגובת חברת אבי פז פנסי מגיעה על רקע בקשת בנק דיסקונט למנות לה כונסים זמניים. דיון בבית משפט נקבע למחר (ה'). החברה של פז טוענת באמצעות עוה"ד עודד נשר וענבר שלח ממשרד. ד"ר י. וינרוט כי הבקשה של דיסקונט היא "חוליה נוספת בשרשרת מעשים פסולים ופוגעניים של הבנק, מעשים שמאיימים להמיט כליה על מפעל חיים מפואר שנבנה בעמל רב במשך עשרות שנים.

אבי פז לשעבר נשיא הבורסה ליהלומים, צילום: אוראל כהן, עמית שעל אבי פז לשעבר נשיא הבורסה ליהלומים | צילום: אוראל כהן, עמית שעל אבי פז לשעבר נשיא הבורסה ליהלומים, צילום: אוראל כהן, עמית שעל

"החברה עובדת עם הבנק במשך 47 שנים, עומדת בכל התחייבויותיה ואף הפחיתה את חובה לבנק בכ- 16 מיליון דולר. למרות זאת, בסוף מרץ הרשה לעצמו הבנק להפסיק באחת את האשראי שהתחייב להעמיד לחברה, להחזיר צ'קים שלה ולמנוע ממנה קבלת יהלומים כלשהם לצורך פעילותה; זאת, ללא הודעה מוקדמת וללא עילה בדין לעשות כן. ההשלכות של מעשי הבנק היו הרות אסון; הן פגעו פגיעה קשה בשמה הטוב של החברה ובאמון שרוחשים לה בענף - עניין חיוני בתחום המסחר ביהלומים - ובאפשרות שלה להמשיך ולנהל את עסקיה. למרות זאת, החברה עדיין פועלת ורק בחודשים האחרונים פרעה לבנק כ-700 אלף דולר , אך נזק עצום וודאי שנגרם", נטען.

כזכור , כלכליסט חשף בשבוע שעבר כי בנק דיסקונט הגיש לבית משפט המחוזי בתל אביב בקשה למנות כונס נכסים לנכסים משועבדים של חברת היהלומים הוותיקה "אבי פז פנסי". דיסקונט טען כי חוב החברה כלפיו עומד על כ-8 מיליון דולר וביקש למנות את עוה"ד מרדכי זהבי וארז חבר במשותף ככונסי נכסים קבועים לנכסים המשועבדים. היום טענה החברה בתגובתה לבית משפט כי "יש לדחות את הבקשה לגופה. אין בנדון כל חשש לפגיעה בזכויות הבנק אשר עשוי להצדיק מינוי כונסים זמניים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות