אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברון הסמים "אל צ'אפו" נידון למאסר עולם ועוד 30 שנים בכלא צילום: רויטרס

ברון הסמים "אל צ'אפו" נידון למאסר עולם ועוד 30 שנים בכלא

השופט הפדרלי בניו יורק קבע ש"הרוע המוחלט" משתקף ממעשיו של ראש הקרטל האכזרי ממקסיקו - והטיל עליו בנוסף קנס של 12.6 מיליארד דולר; אל צ'אפו: "אין במקום הזה צדק"

17.07.2019, 18:40 | שירות כלכליסט

בית המשפט הפדרלי בברוקלין ניו יורק גזר היום (ד') מאסר עולם ועוד 30 שנים בכלא על ברון הסמים המקסיקני חואקין גוזמן לוראה (Joaquín Guzmán Loera), הידוע בכינויו אל צ'אפו.

קראו עוד בכלכליסט

בכך נחתם אחד מסיפורי הפשיעה האכזריים והמפורסמים ביותר של ההיסטוריה המודרנית. אל צ'אפו הורשע בפברואר השנה כראש ארגון פשע, בשורה של אישומים על מעשי רצח, סחר בסמים והלבנת כספים, בתום משפט שארך 3 חודשים.

אל צ אל צ'אפו עם מעצרו ב-2016 | צילום: רויטרס אל צ

השופט הפדרלי בריאן קוגן קרא את גזר הדין בשעה שכמה מהסוכנים הפדרלים שניהלו מרדף של שנים אחרי אל צ'אפו צפו בהקראה. אל צ'אפו (62), רשאי להגיש ערעור על גזר הדין.

השופט אמר ש"הרוע המוחלט" משתקף באופן בולט במעשים של אל צ'אפו. בנוסף לעונש המאסר, הוא הטיל על גוזמן קנס של 12.6 מיליארד דולר. הוא צפוי להישלח למאסר בכלא השמור ביותר בארה"ב בעיר פלורנס שבקולורדו.

אל צ'אפו קיבל הזדמנות לשאת דברים לפני ההודעה על גזר הדין, וטען כי הוא לא קיבל את הזכות למשפט הוגן. כמו כן טען כי תנאי המאסר שלו אינם ראויים, וכינה אותם "עינוי פסיכולוגי ורגשי, של 24 שעות ביום". עוד אמר כי "מאחר שממשלת ארה"ב צפויה לשלוח אותי למאסר שבו קולי לא יישמע עוד לעולם, אני מנצל את ההזדמנות הזו כדי לומר שאין במקום הזה צדק".

אל צ'אפו הוסגר לארה"ב בינואר 2017 לאחר שנים ארוכות של מרדף, ושורה של מאסרים במקסיקו מהם הצליח להימלט בזכות השחיתות ברבה של הרשויות במדינה וההשפעה של קרטל הסמים שהוביל לא רק על גורמים במשטרה אלא גם על בכירים בממשלת מקסיקו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות