אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בר רפאלי ערערה לעליון: "אני ודיקפריו היינו 'תא משפחתי'" צילום: Lucy Nicholson

בר רפאלי ערערה לעליון: "אני ודיקפריו היינו 'תא משפחתי'"

הדוגמנית הגישה ערעור לעליון על ההחלטה לחייבה במס על הכנסות של 16 מיליון שקל על התקופה שבה חיה בארה"ב עם שחקן הקולנוע ליאונרדו דיקפריו. לדבריה, הגדרת בית המשפט לתא משפחתי - "שמרנות שלא רלוונטית לימינו"

18.07.2019, 09:39 | תומר גנון

הגדרת בית המשפט לתא משפחתי מעידה על "שמרנות יתר שפחות רלוונטית ואקטואלית לימינו". כך טוענת הדוגמנית הבינלאומית, בר רפאלי, בערעור שהגישה היום (ה') לבית המשפט העליון על ההחלטה לחייב אותה בתשלום מס הכנסה בישראל, וזאת בתקופה שלטענתה חייה בארה"ב ביחד עם שחקן הקולנוע, ליאונרדו דיקפריו.

קראו עוד בכלכליסט

הערעור לעליון הוא החלטת בית המשפט המחוזי מרכז בלוד מחודש אפריל שקיבל את עמדת רשות המסים, וקבע שמרכז חייה של רפאלי בשנים 2009-2010 היה בישראל. הטענה בערעור בעניין הגדרת "תא משפחתי" מתייחסת לקביעת המחוזי כי מערכת היחסים של רפאלי עם דיקפריו לא עונה להגדרה בחוק של "תא משפחתי". בשל כך נקבע כי רפאלי אינה יכולה לטעון כי ניתקה את הזיקה לישראל, וכי היא תושבת היכן שבן זוגה אזרח - ארה"ב.

משמעות החלטת המחוזי, ככל שלא תתהפך ערעור שהוגש בעליון, היא שרפאלי תחויב במס הכנסה על הכנסות בהיקף של 16 מיליון שקל שצברה מעבודתה בחו"ל באותן שנים.

באמצעות עוה"ד פנחס רובין, דניאל פסרמן, שגית אוחנה-לבנה וליאור שרעבי ממשרד גורניצקי ושות'. טוענת רפאלי כי ההגדרה לתא משפחתי היא "גמישה, ומאפשרת מגוון רחב של מערכות יחסים. ממילא אינה מצטמצמת להגדרה השמרנית והחד גונית של משפחה המורכבת מגבר ואשה שנישאו והולידו ילדים".

בר רפאלי וליאונרדו דיקפריו (ארכיון), צילום: Lucy Nicholson בר רפאלי וליאונרדו דיקפריו (ארכיון) | צילום: Lucy Nicholson בר רפאלי וליאונרדו דיקפריו (ארכיון), צילום: Lucy Nicholson

בנוסף היא טוענת שאם ההגדרה היא הגדרה צרה, כפי שראה אותה בית המשפט המחוזי, "מה דין אלו שאינם מעוניינים להביא ילדים לעולם כלל? ומה עם בני זוג שכלל אינם מעוניינים להיקשר בקשר נישואין, אף פעם? ומה בדבר זוגות צעירים שטרם הספיקו להינשא ו/או להביא ילד? זוגות צעירים אינם יכולים להיחשב כ"ידועים בציבור"? ומה בדבר זוגות חד מיניים שחיים זה לצד זה מבלי למסד את הקשר ביניהם? וכאלו שהם בני דת שונה?".

"בשנות המס נשוא ערעור זה הייתה המערערת בת 24 שנים בלבד", נטען בערעור. "בכל הכבוד, לזקוף לחובת אשת קריירה (דוגמנית) בת 24 שנים כי לא הביאה לעולם ילדים או כי טרם נישאה לבן זוגה בעת בחינת 'הקשרים המשפחתיים', היא גישה שיפוטית שאינה עומדת במבחן המציאות; וזאת - לבד מן העובדה כי המערערת העידה כי כוונתה הייתה להביא עמו ילדים לעולם, כי השניים שוחחו על מספר הילדים שהם עתידים להביא לעולם".

"לעיונו של בית המשפט הועברו אלבומים פרטיים שלמים של המערערת מימיה כבת זוגו של ליאונרדו (האלבומים הפיזיים)", נטען בנוסף, "כך שגם אם תמונה אחת אינה שווה אלף מילים, אלף תמונות וודאי שוות לכך. במקרה הזה גם הכמות מעידה על האיכות".

בערעור נטען בנוסף כי "לא ניתן להשוות ולכפות את עולמנו ואת אורחות חיינו - עולם ואורחות חיים של אנשים מן השורה - על עולמה ולאורחות חייה של המערערת ובן זוגה, ויש לבחון את מרכז חייה בהתאם לעולם בו היא (הם) חיה באותן שנים ולאורחות חייה באותן שנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות