אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עזריאלי משקיעה 135 מיליון דולר בחברה המפעילה חוות שרתים בצפון אמריקה צילום: עמית שעל

עזריאלי משקיעה 135 מיליון דולר בחברה המפעילה חוות שרתים בצפון אמריקה

חברת הנדל"ן רכשה 20% מקומפאס העוסקת בתחום ה-Data Centers, ומייצרת NOI שנתי של כ-38 מיליון דולר

18.07.2019, 09:01 | כתב כלכליסט
חברת הנדל"ןעזריאליהודיעה היום (ה') על רכישת כ-20% מחברת Compass Holdco, אשר עיקר פעילותה בתחום ה-Data Centers (חוות שרתים), בתמורת לכ-135 מיליון דולר, עם אופציה להגדלת אחזקותיה ל-33% לפי המחיר ליחידה בהשקעה הראשונית.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח של עזריאלי, החברה פועלת כיום בצפון אמריקה והינה בעלת פוטנציאל פיתוח ויזמות משמעותי בעתיד. בבעלותה 10 אתרים פעילים ו-3 אתרים בבניה ופיתוח - ומתקניה מייצרים כיום קרוב ל-30 מגה-וואט ועשויים להגיע לכ-560 מגה-וואט לאחר השלמת פרויקטי היזמות.

קומפאס מייצרת כיום NOI שנתי של כ-38 מיליון דולר אשר צפוי לגדול משמעותית בשנים הקרובות עם התממשות הפיתוח בפרויקטים הקיימים. בעלי המניות הגדולים בחברה הם קרן הפנסיה של המורים ב- Ontario קנדה (OTPP) וקרן ההשקעות RedBird Capital Partners.

תחום ה-Data Centers נהנה משעורי צמיחה מהגבוהים בעולם הנדל"ן. הצמיחה מובלת ע"י חברות הענן הגלובאליות ומונעת בעיקר מפריחה בתחום הדאטה הן ע"י גופים עסקיים והן על ידי פרטיים.

שירותי Outsourcing בשוק ה-Data Centers הגלובלי מוערכים בהכנסות שנתיות של כ-91 מיליארד דולר ועד שנת 2022 צפוי השוק לצמוח בקצב שנתי ממוצע של 35% ולהסתכם בהכנסות של כ-307 מיליארד דולר בשנה. כ-60% מפעילות ה- Data Centers בעולם (במונחי מגה-וואט, MW) הינם בצפון אמריקה, כ-20% באסיה וכ-13% באירופה.

ייצגו את עזריאלי בעסקה עורכי הדין זוהר לנדה ואריאלה דרייפוס ממשרד ברנע ג'פה לנדה ושות, ומשרד DLA PIPER האמריקאי.

דנה עזריאלי יו"ר קבוצת עזריאלי , צילום: עמית שעל דנה עזריאלי יו"ר קבוצת עזריאלי | צילום: עמית שעל דנה עזריאלי יו"ר קבוצת עזריאלי , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
זו חברה שצורכת חשמל, לא מייצרת חשמל
כתבים מטומטמים ומבולבלים חסרי הבנה בסיסית בנושאים עליהם הם כותבים. 1. חברת שרתים צורכת חשמל ומייצרת שירותי תיקשוב (תקשורת ומיחשוב) ולא מייצרת חשמל. 2. המדד של מגה-וואט לא קשור למה שהחברה מייצרת. החברה יכולה לצרוך (כאמור, לא לייצר) המון חשמל אבל השירותים שהיא נותנת לא יעילים או לא משמעותיים ואז החשמל הנצרך בעצם מתבזבז. 3. אם הכוונה לצריכת חשמל וזו כנראה הכוונה, אז מה שמעניין זה מהו סוג השירותים שהחברה הזו תספק, ולמי, עם הגידול בצריכת החשמל. לאו דווקא הגידול בצריכה.
חשמלטור  |  21.07.19