אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח הרבעון השני של IBM: שיפור קל ברווחיות צילום: גטי

דו"ח הרבעון השני של IBM: שיפור קל ברווחיות

ענקית המחשוב הארגוני הכניסה 19.2 מיליארד דולר ברבעון לעומת צפי של 19.6, ירידה של 4.2% בהשוואה לאשתקד. ואולם, הרווח הנקי צמח ב-3%, ונרשמה גם צמיחה משמעותית בשולי הרווח

18.07.2019, 12:42 | רפאל קאהאן
דו"ח הרבעון השני של IBM הציג שיפור ברווחים, ירידה קלה בהכנסות ופספוס של התחזית של וול סטריט מהבחינה הזו. הכנסות החברה היו כ-19.2 מיליארד דולר לעומת צפי של כ-19.6 מיליארד דולר. מדובר בירידה של כ-4.2% ביחס לשנה שעברה.

קראו עוד בכלכליסט

אבל הרווח למניה היה כ-3.17 דולר לעומת צפי של האנליסטים לרווח של כ-3.07 דולר למניה - צמיחה של 3% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בסך הכל הוצג רווח נקי של כ-2.5 מיליארד דולר. החברה עברה סדרה של שינויים ארגוניים השנה ואלה כוללים גם פיטורים נרחבים. כנראה שזו סייעה לשיפור של שורת הרווח. גם שולי הרווח הגולמי זינקו בכ-100 נקודות בסיס, לדברי החברה מדובר בגידול הנרחב ביותר מזה 5 שנים.

ג ג'יני רומטי, מנכ"לית IBM | צילום: גטי ג

IBM הציגה ירידה של ביצועי חטיבת התמיכה, התשתיות ושירותי הענן שלה - Global Technology Services - שהכנסותיה היו כ-6.84 מיליארד דולר, זאת לעומת צפי הכנסות של כ-7 מיליארד דולר. מדובר בירידה של 7% ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה. לעומת זאת חטיבת הענן והמחשוב הקוגניטיבי הציגה עלייה בהכנסות שהיו כ-5.65 מיליארד דולר - לעומת צפי של כ-5.55 מיליארד דולר בוול סטריט.

חטיבת הייעוץ Global Business Services הכניסה 4.16 מיליארד דולר לעומת צפיה של 4.17 מיליארד דולר. חטיבת הסיסטם שכוללת את עסקי השרתים והמיינפריים ההיסטוריים של החברה הציגה את הביצועים הגרועים ביותר - הכנסות של 1.75 מיליארד דולר ירידה של כ-20% ביחס לשנה שעברה ופספוס ענק של צפי האנליסטים שהיה כ-1.82 מיליארד דולר.

בסך הכל המניה הגיבה היטב עם זינוק קל של 4% לאחר פרסום הדו"חות אמש וירידה של כ-1% לאחר מכן במסחר המאוחר,  לפי דיווח של CNBC. מדובר בעלייה מתמשכת של כ-26% מתחילת השנה. זהו הישג נאה עבור החברה שהתקשתה להציג שיפור בביצועים במשך תקופה ארוכה מאוד עד 2019. הרכישה של רד האט אמורה להגביר את הרווחיות שלה בזכות השילוב של מוצרי קוד פתוח בהיצע. עם זאת IBM אמרה שתספק צפי מעודכן להכנסות של הרבעון הבא ב-2 באוגוסט ושיקחו בחשבון את עסקת רד האט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות